SON DAKİKA
Hava Durumu

Dedeoğlu “Amaç insanlığın saadetidir”

Saadet Partisi Korkuteli Gençlik Kolları geçtiğimiz günlerde ilçe aylık divan toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Gençlik Kolları Başkanı Osman Gazi Dedeoğlunun yanı sıra iş adamı Sedat Cengiz de konuşmacı olarak katıldı

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2016 08:36
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2016 08:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Dedeoğlu “Amaç insanlığın saadetidir”

Cengiz ekonomi anlattı

 

Saadet Partisi seçimlerin bitmesine rağmen çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Saadet Partisi Korkuteli Gençlik Kolları geçtiğimiz günlerde ilçe aylık divan toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Gençlik Kolları Başkanı Osman Gazi Dedeoğlu’nun yanı sıra iş adamı Sedat Cengiz de konuşmacı olarak katıldı. İş adamı Sedat Cengiz gençlere girişimcilik, ekonomi konuları üzerine mini bir konferans verdi. Osman Gazi Dedeoğlu toplantıda yaptığı konuşmada “İnsan yaratılmışların en şereflisidir. Diğer varlıklardan farklı olarak akıl, şuur ve irade ile donatılmış; iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan, adaleti zulümden ayırt edebilme yeteneği verilmiştir. İnsanın kendisini ifade edebilmesi, diğer insanlara faydalı olabilmesi ve kemale erebilmesi, aklını ve iradesini iyiden, güzelden, doğrudan, faydalıdan ve adaletten yana kullanması ile mümkündür. Bunun için insanların bazı reddedilmez hakları ve özgürlüklerinin olması ve bunların diğer insanların tasallutundan korunması gerekmektedir. İnsan ayni zamanda tek başına yaşayamayan sosyal bir varlıktır. Hayatını sürdürebilmesi için tek başına karşılayamayacağı çok çeşitli ihtiyaçları vardır. Bu nedenle insan, aileden devlete kadar çeşitli sosyal ve siyasi oluşumların üyesi olmak zorundadır” dedi.

Siyaset yapmakta kararlıyız

 

Saadet Partisi Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı Osman Gazi Dedeoğlu; “Tarih boyunca, değişik şekillerde de olsa, bir siyasi organizasyon olarak devlet, insan hayatında hep önemli bir yer işgal etmiştir. Siyaset; meşruiyetini bireylerin hak ve özgürlüklerini koruma amacından alan, en üst siyasi organizasyon olan devlet eliyle, hak ve adalet ilkeleri çerçevesinde insanlara hizmet etme işidir. İnsanın özlemi ise, yeryüzünün en önemli değeri olan saadet içinde yaşamaktır. Saadet, ancak sevgi ve kardeşlik, hak ve özgürlük, adalet, refah ve saygınlık ortamında gerçekleşebilir. Bizler, görüşümüzün temeli olan sevgi, şefkat ve kardeşlikten yola çıkan insanlar olarak Saadet Partisi’nde bir araya geldik. Amacımız, başta bu ülkede yaşayan insanlar olmak üzere, tüm insanlığın saadetidir. Bu nedenle, devleti saadetin bir engeli değil, bir aracı haline getirmek için siyaset yapmakta kararlıyız” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.