SON DAKİKA
Hava Durumu

Devlet Hastanesinde saha tatbikatı yapıldı

Korkuteli Devlet Hastanesinde olası bir acil durumlara karşı hastane Başhekimi Nihat Ateş başkanlığında saha tatbikatı yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2018 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2018 10:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Devlet Hastanesinde saha tatbikatı yapıldı

Eğitim programının ilk bölümü Hastane Acil Durum Ve Afet Planları (HAP) kapsamında 2018 yılı Masa başı Tatbikatını Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nihat Ateş başkanlığında; Hastane Afet Yönetim Ekibinin katılımı ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Afet Koordinasyon Birimi Personelleri gözetiminde 02.11.2018 tarihinde gerçekleştirilmişti. İkinci oturumda ise Korkuteli Devlet Hastanesi personeli hastanede çıkabilecek herhangi bir yangın durumunda ne yapmaları gerektiği konusunda 27.11.2018 tarihinde saat 11.00 de Antalya Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye Başkanlığı Eğitmenlerinden Hasan Altuntaş tarafından Konferans Salonunda bilgilendirme eğitimi aldı.

İlk önce detaylı eğitim verildi

 Antalya Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye Başkanlığı Eğitmenlerinden Hasan Altuntaş tarafından; ev, iş yeri ve okul gibi yerlerde karşılaşılabilecek olası yangınlara nasıl müdahale edilebileceği, ilk yardım ekiplerine nasıl erişim sağlanabileceği ve basit müdahalelerle nasıl büyük facialardan kurtarılabileceği   konularında katılımcılara detaylı eğitim verildi. Eğimlerin ardından hastane bahçesinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Antalya Büyük Şehir Belediyesi İtfaiye Başkanlığı Eğitmenlerinden Hasan Altuntaş bahçede bir ateş yakarak yanıcı malzemeye göre, hangi yangın tüpünün seçilmesi ve yangına müdahale için nelerin kullanılması gerektiği hakkında çalışanları bilgilendirdi. Tatbikat sonrasında Başhekim, Op. Dr. Nihat Ateş, "Her an, her şey olacakmış gibi hazırlıklı olmak zorundayız. Eksiklerimizi görüp, onları sıfırlamaya çalışıyoruz. Mesai arkadaşlarımız ve tatbikata katılan öğrenciler olsun herkes, canla başla görevlerini başarıyla yaptı. Onların bu ciddiyetlerini ve başarılarını kutluyor, teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.