SON DAKİKA
Hava Durumu

DUBLE YOL MECLİSTE

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapımına başlanan Korkuteli-Elmalı- Finike duble yolu çalışmaları ile ilgili olarak,CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a soru önergesi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2018 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2018 11:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
DUBLE YOL MECLİSTE

Korkuteli, Elmalı, Finike arasında geçtiğimiz Ağustos ayında duble yol çalışmalarına başlandı. Çalışmalar ile ilgili olarak ise CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın tarafından, çalışmaların aksadığı ve durduğu gerekçesi ile Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a soru önergesi verildi. Önergede ; “Aşağıdaki sorularımın Anayasanın 98 ve TBMM İçtüzüğünün 99. maddeleri gereğince, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını arz ederim.Antalya, Finike - Elmalı - Korkuteli duble yol ihaleleri yapılmış ve bir kısmının çalışmalarına 2017 yılı Ağustos ayında başlanmıştır. Bu yol gerek ilimize gelen turistler, gerekse de sebze meyve üreticilerimiz açısından son derece önemli bir ulaşım güzergâhıdır. Bu nedenle bir an önce bitirilmesi ilimizin bu önemli bölgesinin ulaşımını rahatlatacaktır.Son günlerde bölgeden aldığımız duyumlara göre yol çalışmalarının yüklenici firma tarafından durdurulduğu, bölgede ciddi bir çalışmanın olmadığı yönündedir. Yine aldığımız haberler ödeneksizlik nedeniyle firmanın hak edişlerini alamadığı ve çalışmaların bu nedenle durma noktasına geldiğidir. Bu bağlamda;

Antalya, Finike - Elmalı - Korkuteli duble yol çalışmalarının durdurulduğu yönündeki haberlerin doğruluğu nedir?

Doğru ise çalışmalar neden durmuştur?

Yolun toplam maliyetine ve hizmete açılış yılına ilişkin bilgi verir misiniz?

(Antalya-Burdur) Ayrım – Kızılkaya – Korkuteli – Elmalı – Finike devlet yolu için Karayolları Genel Müdürlüğü’nce 2018 yılında ayrılan toplam yatırım ödeneği miktarını açıklar mısınız? " ifadelerine yer verildi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.