SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“e- Devlet üzerinden alınan belgelerde aynı değer sahip”

Korkuteli Kaymakamlığı Nüfus Müdürü Sevim Kılıç, e- Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri belgelerinin aynı değere sahip olduğunu ve tüm kurumlarda geçerli olduğunu belirtti.
Haber Giriş Tarihi: 25.09.2017 13:57
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi Korkuteli Nüfus Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Nüfus Müdürlüklerinden nüfus kayıt örneği ve yerleşim yeri belgelerinin vatandaşların talep etmemeleri, e-Devlet üzerinden alınan belgelerin aynı değere sahip olduğu belirtildi. Korkuteli Nüfus Müdürü Sevim Kılıç “ Vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinde ihtiyaç duyacakları Nüfus Kayıt Örneği belgesi artık E-Devlet kapısı üzerinden alınabilmektedir.5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 151 inci maddesi uyarınca, E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahiptir. Hizmetin daha hızlı alınabilmesi, aynı zamanda nüfus müdürlüklerinde yaşana yoğunluğun hafifletilmesi amacıyla, vatandaşlarımızın gerek yurt içindeki gerekse yabancı makamlardaki iş ve işlemlerinde ihtiyaç duyacakları nüfus kayıt örnekleri ve yerleşim yeri belgelerinin E-Devlet kapısı üzerinden alınabilir. Ve tüm kurumlarda geçerliliği vardır. Kurumların bu belgeleri tıpkı bizden alınmış gibi kabul etme yükümlülükleri vardır. “Şeklinde konuştu. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,