SON DAKİKA
Hava Durumu

ERKEN SEÇİME MAHKUM EDİLDİK

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği AK Parti ve CHP arasında gerçekleşen koalisyon görüşmeleri Perşembe günü akşam saatlerinde olumsuz netice ile sonuçlanmıştı. Görüşmeler sonrası CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukcu açıklamada bulundu

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2015 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2015 09:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
ERKEN SEÇİME MAHKUM EDİLDİK

Geçtiğimiz Perşembe günü Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon konusunda son sözü söylemek için bir araya gelmişti. Görüşme bir buçuk saat sürmüş ve olumsuz neticelenmişti. Görüşmeler sonrası CHP Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavukcu açıklamada bulundu. Küçükkavukçu “13 Ağustos günü yapılan görüşmelerden sonra basın açıklaması için kameraların karşısına geçen her iki genel başkanı dikkatlice izledim. Öncelik AKP Genel Başkanının konuşmasında dikkatimi iki husus çekti. Birincisi 7 Haziran’dan çıkan ödevi iyi okuduklarından söz etti. Çıkan sonuç dört siyasi partiye koalisyon kurulması idi. Herhalde Sayın Davutoğlu bunu tersten okumuş olmalı ki bir koalisyon için CHP’ye bir teklifte bulunmamış. Aksine seçim hükümetine destek istemiştir. Bu 7 Haziran’dan çıkan sonucun tam tersi bir eylem olmuştur. İkinci husus ise sanırım üç defa tekrar etti. Anket yaptırdıklarını ve tabanın istemediğini. Benim CHP İlçe Başkanı olarak değil bir sade vatandaş olarak içimi en çok acıtan da bu söylem olmuştur. Ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte her gün şehit haberlerinin geldiği bir ortamda her bir veya birkaç eve ateş düşerken masum insanlar katledilirken anket sonucuna göre hareket etmek hangi vicdana sığacaktır doğrusu bilemiyorum. CHP’nin derin fikir ayrılıklarının olmasına rağmen ülkenin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurularak AKP ile koalisyon görüşmelerini parti çıkarlarını bir kenara bırakıp ülke çıkarı için devam etmiştir. Ama AKP’nin uzun soluklu bir ortaklık değil seçim hükümeti formüllerine ülkemize fayda sağlamayacağı için bu kritik dönemde güçlü ve uzun ömürlü bir koalisyonun ülkenin kaçınılmaz bir durum olduğunu savunmuştur. Kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önünde gören AKP bu seçeneğe yaklaşmış ve başından beri istedikleri erken seçeneğe yaklaşmamış ve başından beri istedikleri erken seçime ülkeyi mahkum etmiştir” dedi.     

 

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Küçükkavukçu ayrıca “CHP olarak erken seçim olasılığını bu güne kadar hiç telaffuz etmedik. Oylarımızın yükselmesine rağmen erken seçim olumlu bakmadık. Çünkü tekrar seçim yapmak halkın tercihini beğenmem anlamına gelmektedir. Erken seçimi halkın kararına saygısızlıktır. Ülke kaynaklarının heba edilmesidir. Erken seçim dayatan ve her gün şehit her gün şehit haberinin geldiği bir ortamda bile hala iktidar hırsıyla hareket edenlere halkımız gereken cevabı verecektir. Bir başka konu ise Davutoğlu eğer bir güvenoyu alacak koalisyon kuramıyor ise hükümet kurma görevini iade etmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı da Türkiye’de %25 oy almış Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hükümet kurma görevini vermelidir. Bu bir ilk değildir. 1946’dan beri bu böyle devam etmektedir. Ülkenin %60 ına ben seni tanımıyorum demek olacaktır. Demokratik seçimle çoğunluğu sağlayamayanların bu çoğunluğa karşı sorumluluğu vardır. 7 Haziran’da halkın büyük çoğunluğu AKP’ye karşı olduğunu göstermiştir. Yapılacak erken seçimde sonuç değişmeyecektir. Artık ülkede sorumluluktan kaçmayan üzerine düşeni yapmaya hazır bu çalışma ortamından kurtaracak tek seçenek CHP’dir. Komşuda cenaze varken televizyon açmayan bir Milet her gün şehit haberi gelirken anket yaptıranlara gerekli cevabı vermesini bilir” şeklinde konuştu.         

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.