SON DAKİKA
Hava Durumu

Esnaf için şok karar!

Hükümetin aldığı karar doğrultusunda esnaf kredi kooperatifleri 2021 yılından itibaren kredi kullanan esnafların kullandıkları kredileri kademeli olarak artırdı. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, esnaf kredi kooperatifinden kredi kullanan esnafların kullandıkları kredilerin faiz oranının geriye dönük olarak artırılmasına tepki gösterdi. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı konuyu TBMM gündemine taşıyacak.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 09:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Esnaf için şok karar!

ESNAFIMIZA İKTİDAR ELİYLE EZİYET

Esnaf Kefalet Kooperatifleri'nden kullanılmış olan kredilerin faiz oranları geriye dönük olarak güncellendi. Karara ilk tepki Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Cavit Arı’da geldi. CHP’li Arı alınan kararın adeta can çekişen esnafın esnafa eziyet olduğunu vurguladı. Arı açıklamasında;  Ülkemizde yaklaşık 1 milyon esnaf, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatiflerinden kredi kullanmakta. İktidar 1 Nisan sabahı esnaf kefalet kredi kooperatiflerindeki bütün paraları geri aldı. Kredi kooperatifleri parasız bıraktı. Bu yetmiyormuş gibi şimdi de esnafımızın yaklaşık 1 milyon esnafımızın kullanmış olduğu kredi oranlarını geriye dönük olarak artırdı. Bu durum zaten ekonomik anlamda can çekişen zorda olan, ekonomik sıkıntıda olan esnafımıza iktidar eliyle bir eziyet bir darbe demektir.

HUKUKA AYKIRI BİR İŞLEM YAPILMIŞTIR

Bakın 01 Ekim 2022-09 Temmuz 2023 tarihleri arasında kredi kullanmış olan bir esnafımızın esnaf katkı payı olarak ödeyeceği faiz oranı 7,5 iken bu oran ’ye artırılmıştır. Yine aynı şekilde 04 Ocak 2021’de – 06 Haziran 2021 tarihleri arasında %8,5 oranı üzerinden faiz ödeyecek olan esnaf oranı üzerinden faiz ödeyecek. Bugüne kadar 31 Mart 2024 tarihine kadar kademeli şekilde faiz oranları geriye dönük arttırılmıştır. Hukuka aykırı bir işlem yapılmıştır. Esnafımıza faiz arttırarak gerçek anlamda iktidar eliyle ekonomik bir darbe vurulmuştur.”  Dedi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.