SON DAKİKA
Hava Durumu

“Esnaf Odası Uyumuyor”

Dün gazetemizde yayınlanan Esnaf Odası uyuyor mu başlıklı haberde vatandaşlar esnafın fiyat listesi kullanmamasından, esnaf odasının güncel listeleri esnaflara dağıtıp, asıp asmadığını denetlememesinden şikâyet etmişti. Korkuteli Esnaf ve Sanatkârlar Odasından konuyla ilgili açıklama geldi. “Esnaf Odamız Uyumuyor, Çalışıyor”

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2014 12:37
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2014 12:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“Esnaf Odası Uyumuyor”

Dün gazetemiz Korkuteli Manşet’te yayınlanan “Esnaf Odası Uyuyor mu” başlıklı haberde vatandaşlar esnafın fiyat listesi kullanmamasından, esnaf odasının güncel listeleri denetlememesinden şikâyet etmişti. Korkuteli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Fahrettin Özbek ve Basın sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Yavuz konuyla ilgili açıklama yaptı. “Esnaf ve vatandaşın bizden beklentisi bizi mutlu eder. İnsanların eksikleri de olabilir. Eksikliklerin tespitinin yapılıp düzeltilmesi mümkündür. En azından işleyen bir mekanizma olduğunun farkındalık söz konusu. Ama Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak uyumuyoruz. Yetkilerimiz sınırlı. Konuyla ilgili yetki sahipleri müşterek çalışma isterse her türlü yardıma açığız” şeklinde konuştular.

 “Esnafımız üzerine düşeni yapar”

Gazetemizde çıkan haberlerde vatandaşın eksik bilgilere sahip olduğunu ancak bu sayede esnafı ve halkı bilgilendirme fırsatı bulduklarını dile getiren Esnaf Odası yetkilileri;  “Manşet Gazetesi’nin manşetinde yayınlanan haber sayesinde eksikliklerin tespiti sağlanmış ve doğru bilgiyi paylaşmış olacağız” diyen Özbek ve Yavuz;  “Evet, esnafımızın bir kısmında resmi fiyat listesi müşterilerin görüleceği yerde ya asılı değil ya da odamızdan hiç almamışlar. Bazıları ise bugünkü satış fiyatlarının çok çok gerisinde olduğu için listeyi asmıyorlar.  Bazı esnaflarımız bize yolda gelip alacaklarını söylüyor ancak iş yoğunluğu nedeniyle gelip listesini almıyor. Bunun eksiklik olduğunun esnaflarımız da farkında. Bize talep gelmesi doğrultusunda biz fiyat listesi hazırlayabiliyoruz. Talep olmazsa bizim denetim yetkimiz de yok. Dünkü haberde de ortaya çıktığı üzere bu konuda halkımızın rahatsızlığı olduğu ortada. Denetim noktasında ancak Belediyemiz zabıtası aracılığı ile esnafa fiyat listesi asması gerektiği konusuna hatırlatma yapabilir hatta uymayanlara cezai işlem müeyyidesi uygulayabiliyor” Bizim oda olarak amaçlarımızdan biri esnaflarımızı kanun ve zorunluluklar çerçevesinde belli bir standarda kavuşturmak. Dünkü haberden sonra esnafımızın elinden geleni yapacağından şüphem yok. Belediyemiz zabıtası aracılığı ile bir fiyat listesi çalışması yapmaya karar verdiğinde liste hazırlama olsun, kamu oluşturma olsun, analiz raporlarımızı sunma olun elimizden gelen çalışmayı yaparız” dediler

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.