SON DAKİKA
Hava Durumu

Esnaf Odası Uyuyor mu?

Korkuteli’nde vatandaşlar esnafların müşterinin göreceği yere asılması mecburi olan fiyat listelerini kullanmamalarından şikayetçi. Esnaf odasının fiyat listelerini güncellememesinden ve denetleme yapmamasından dert yanan vatandaşlar “Esnaf odası uyuyor mu” dedi

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2014 12:33
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2014 12:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Esnaf Odası Uyuyor mu?

“Bir de azar işitiyoruz”

Korkutelili vatandaşlar esnafın fiyat listesi kullanmamasından şikayetçi. Özellikle yazlıkçı vatandaşlar “Bir dükkana girdiğimizde alacağımız hizmet kaç lira diye sorduğumuzda bir de esnaftan azar işitiyoruz. Şu esnaf bu kadara yapıyor dediğimizde git oradan al diyorlar. Liste olsa ve bu listeye uyulsa hem biz rahat ederiz hem de esnaf yorulmaz” dediler. Yasal olarak mecburi olan vatandaşın görebileceği bir yerde asılı olması gereken fiyat listeleri birçok esnafta yok diyen vatandaşlar; “Neden sadece fırınlarda ve çay ocaklarında var? Olanlar da neden ta 2009 yılına ait? Biz kuaförde, terzide, mefruşatta, lokantada da güncel listeler görmek istiyoruz. Bunu denetlemesi gereken Esnaf odası uyuyor mu?” dediler.

Listeler güncel değil

Vatandaşlar ayrıca mevcut listelerin güncel olmamasından da dert yanarken; “Bu listeleri hazırlamak ve esnafa ulaştırmak bildiğimiz kadarıyla esnaf odasının görevi. Esnaf odasının geçtiğimiz haftalarda bu konuyla ilgili açıklamalarını gazetelerden okumuştuk. Vatandaşları gazeteden uyarmak yerine nasıl sigara içilmez levhalarını tek tek dağıtıyorlar ise vatandaşın hakkını korumak için fiyat listelerini de tek tek dağıtsınlar. Bizim isteğimiz sadece dağıtmaları değil. Dağıttıktan sonra denetlemek de esnaf odasına düşer. Şimdi görevi yeni devralan başkan Fahrettin Özbek çalışmalarını hızlandırsın. Biz bir yerde saçımızı 10 liraya bir yerde 5 liraya başka bir yerde 15 liraya kestirmek istemiyoruz “şeklinde konuştular.

 

Özbek açıklamıştı


Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Özbek, fiyat tarifeleri konusunda bazı üyelerin tarifeleri cama astığını, bazı üyelerin ise reklam yoluyla duyurmaya çalıştığının belirlendiğini, bu durumun haksız rekabete neden olabileceğinin söylemişti. Haksız rekabete neden olan üyelerin bu konuda hassasiyet göstermelerini talep ettiklerini vurgulayan Fahrettin Özbek, "Fiyat tarifesi hususunda sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Birçok esnafımız fiyat listesini 2006 yılında almış ve yeni liste yok. Fiyat listelerini yıllık yenileyecekler. Üyelerimiz özellikle bu konuda hassas olmaları gerekmekte" demişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.