SON DAKİKA
Hava Durumu

Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Toplandı

İlçe Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Toplantısı İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit Başkanlığında yapıldı. Toplantıda; İzolasyona tabi tutulan kişilerin İzolasyon şartlarına uyup uymadıklarının takip ve denetlenmesi hususunda Mahalle Denetim Ekiplerinin oluşturulması ve çalışmalarına dair konular ele alındı.

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2020 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2020 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu Toplandı

MAHALLE DENETİM EKİPLERİ OLUŞTURULACAK

Filyasyon çalışmaları için alınacak yeni önlemlerin değerlendirildiği toplantıda; İlçe Sağlık Müdürü Oya Dirican, İlçe Jandarma Komutanı  Teğmen Vedat Kılınç, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser İsmail Alemdar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak,  İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Özvatan hazır bulundu. Toplantıda; İzolasyona tabi tutulan kişilerin İzolasyon şartlarına uyup uymadıklarının takip ve denetlenmesi hususunda Mahalle Denetim Ekiplerinin oluşturulması ve çalışmalarına dair konular ele alındı.

 

TEDBİRLERE RİAYET EDİLMESİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

Toplantıda ayrıca, içerisinde bulunduğumuz  kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için tedbirlere riayet edilmesinin son derece önemli olduğu, gelinen aşamada erken tespit, evde izolasyon ve evde tedavi süreçlerinin ön plana çıktığı, kontrollü hayat sürecine uygun olarak salgınla mücadelenin temel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kuralları konuları görüşüldü. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.