SON DAKİKA
Hava Durumu

Geleneksel Çocuk Oyunları başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Korkuteli’nde düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonunda gerçekleşiyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2023 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2023 17:55
https://www.korkutelimanset.com
Geleneksel Çocuk Oyunları başladı

Yakantop Müsabakalarında turnuva sonunda Genç Kızlarda

1- Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi, 2, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi, 3., Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Korkuteli’nde düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonunda başladı. Yakantop Müsabakalarında turnuva sonunda Genç Kızlarda

1- Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi, 2, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi, 3., Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

OYUN ÇOCUĞA SORUMLULUK ALMAYI, İŞBİRLİĞİNİ ÖĞRETİR

Yakan top, Mendil Kapmaca, tombik, yağ satarım bal satarım gibi geleneksel oyunların oynandığı müsabakalar ile ilgili yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç; Oyun çocuğa sorumluluk almayı, işbirliğini öğretir. Çocuğun kendine güvenini geliştirme, karar verme, girişimci olma, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine, özgür bir birey olarak gelişimine ve sosyalleşmesine yardımcı olur. Geleceğimizin güvencesi olan canlarımız çocuklarımızı, sağlıklı bireyler olarak yarınlara hazırlamak hepimizin insanlık görevidir. Teknolojinin ağına hapsolmaya başlayan çocuklarımız geleneksel çocuk oyunları müsabakaları ile tekrardan bireysel, sosyal, rekabetçi ve bedensel gelişimlerle tamamlamaya başladılar. Bizler toplumun en küçük halkası olan ailenin tamamına çocuklar ile dokunarak pozitif yansımaların gelecek nesillere ve büyümüş bireylere kadar gideceğine inanmakta ve bu yolda kendimizi geliştirerek devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.