SON DAKİKA
Hava Durumu

“Genel merkezimiz ne derse onu yaparız”

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek belediyenin iş ve işlemlerini takip etmek üzere Ankara’ya gitti. Ankara yolunda canlı yayın yaparak 2024 yerel seçimlerinde tekrar aday olup olmayacağı ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Başkan İşlek; “10 – 15 gündür bu sorular soruluyor. Aday mısın, değil misin diye. Korkuteli özelinde şahsım önemli değildir. Kesinlikle genel merkezimiz ne derse Genel Başkanımız ne derse biz onu yaparız.” Dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2023 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2023 09:53
https://www.korkutelimanset.com
“Genel merkezimiz ne derse onu yaparız”

BAZI SİYASETÇİLERİMİZDE AKIL TUTULMASI VAR

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan İşlek konuşmasında; “Hem doğal karşıladığım doğal karşılamakla birlikte anlam veremediğim siyasi gelişmeler oluyor. Siyasi gelişmelerin doğal karşıladığım kısmı yerel seçimler yaklaşıyor tabi ki her aslanın gönlünde ilçesine Korkuteli’ne hizmet etmek var. Hizmet etmek için sarf edenler var, bunlar çok doğaldır. Fakat üzüldüğüm nokta şu; 25 yıldır Milliyetçi Hareket Partisinin mazisi olan MHP’nin en önemli ilçelerinden birisi olan bir noktanın üzerinde spekülasyon yapılması. Dolayısıyla bu spekülasyonu ben anlamlandıramıyorum. Hatta öyle değerlendiriyorum ben iki tane tutulma biliyordum hayatımda bir ay tutulması iki güneş tutulması ama gördüm ki bazı siyasetçilerimizde akıl tutulması var, fenni anlamında.

KORKUTELİ ÖZELİNDE ŞAHSIM ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Şunu Korkuteli halkı çok iyi bilsin defalarca telefonda söyledim. Benim bir liderim var, benim bir Genel Merkezim var, benim bir ilim var, milletvekillerim var, teşkilatlarımız var burada bana sorulduğu dakika itibariyle 1 hafta 10 – 15 gündür çok bu sorular soruluyor. Aday mısın, değil misin diye. Genel Merkezimiz nasıl 2019 yılında bu görevi tevdi ettiklerinde başımızın üstüne koyduysak bu saatten sonrada Korkuteli özelinde şahsım önemli değildir. Kesinlikle genel merkezimiz ne derse Genel Başkanımız ne derse biz onu yaparız. Genel Başkanım bana Karataş köyüne gidiyorsun 5 sene çıkmıyorsun o köyde devam ediyorsun derse ben onu yaparım.

BENİM BEYNİMDE ZATEN 7 BUÇUK AY SONRAKİ SEÇİM YOK

Ben ülkücüyüm benim bir duruşum var, benim partim var partimle de ilgili istirhamım şudur; Sakın ola Milliyetçi Hareket Partisinin üzerinden bir şey kesmeye kalkmayın. Genel Başkanlarımız Cumhur İttifakı şu anda bize ne denirse biz onu yapmak durumundayız. Dolayısıyla benim beynimde zaten 7 buçuk ay sonraki seçim yok. Bir sonraki seçimi düşünen kişiden siyasetçi olmaz. Çünkü ben bir sonraki seçimin hesaplamalarını, adaylıklarını düşünürsem kalbime bunu koyarsam adaletli davranamam. Oy hesabı yaparım, zenginler siyasetin sözünü söyleyen baronlar, çarşı merkezindeki mırmırlar bunların sırtlarını sıvazlamaya çalışırım ki zaten 4 buçuk yıl bunların ayaklarını belediyeden kesmek için elimden geleni yaptım. Bu belediye 60 bin kişinin olsun diye çile çektim ben. Dolayısıyla seçimi adaylığı düşünürse bir belediye başkanı adaletli hüküm veremez.

BİRİLERİ UĞRAŞMASINLAR ÇÜNKÜ BENİM UMURUMDA DEĞİL

Yani 150-200-300-500 oyu olan bir zengin eşraftan birsi ile iki tane hanımı ile kendisinin oyu olan kişinin arasında ben hüküm vermeye çalışırsam bu sefer hükmümü adaletsiz veririm. Ben bunu 4 buçuk yıldır söylüyorum. 30 Mart 2024 Cumartesi saat:17.00’ye kadar benim görevim milletin vermiş olduğu emanet Bey tül malı korumak adaletli davranmak ve her gün bir saat kaybetmeden ilçemize hizmet etmek. Projeler kazandırmak geliştirmeye çalışmak çoluk çocuğumuzun gençlerimizi daha güzel bir ilçede yaşamasını sağlamak.  Bugünden itibaren benim şahsımın ismi üzerinden aday olacak mı olmayacak mı? Kazanır mıyım kazanmaz mıyım? Bunlarla birileri uğraşmasınlar çünkü benim umurumda değil. Ben bu kışa çukursuz sokak yetiştirmeye çalışıyorum.

BÜYÜKLERİMİZ KİMİN NEREDE OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLER

2,5 yıldır engellenmeseydi bunlar konuşulmayacaktı. İki buçuk yıl önce benim elimden yetkileri alıp bu belediyeyi batırmaya çalışan icralık hale getirenlerin tamamını da Allah’a havale ediyorum. Hiçbir partinin işine karışmadım, dolayısıyla kimsede mensubu bulunduğum partimin iç işleyişine karışmaya, kurgular yapmaya kalkmasın. Günü zamanı geldiğinde büyüklerimiz kimin nerede olması gerektiğini söyler, o gündem sonra ben ülkücüyüm diyen ben Korkuteli aşığıyım diyen kişilerde aynen yoluna devam ederler, projeler yarışır. Dolayısıyla ilk ve son kez istirham ediyorum sizlerden benim beynim tamamen belediyede. Beni sevenlerinde sevmeyenlerinde şuanda beynimde yerel seçim adaylık konusunda en ufak bir şey yok. Olur muyum, olmaz mıyım, kazanır mıyım, kazanmaz mıyım gerçekten bu noktada değilim.” Diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.