SON DAKİKA
Hava Durumu

Gökce “Hep birlikte sahiplenelim”

Korkuteli Belediyesi Meclisi Olağan Ocak ayı toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıda Kültür Merkezi için 10.000.000,00 TL krediye ihtiyaç duyulduğu oy birliği ile kabul edildi. AK Parti ve CHP sıralarının iller bankası ile ortak ihale yapılması isteği ile Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’ye kredi kullanılması yönünde meclis yetki vermiş oldu

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2016 15:16
Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2016 15:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Gökce “Hep birlikte sahiplenelim”

Korkuteli kamuoyunu uzun süredir meşgul eden kültür merkezinde karar verildi. Korkuteli Belediyesi Meclisi Olağan Ocak ayı toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıda “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kültür Merkezi için 10.000.000,00 TL krediye ihtiyaç duyulduğu hususunda: Plan Bütçe Komisyon’un raporunun görüşülmesi” maddesi oy birliği ile kabul edildi. AK Parti ve CHP sıralarının iller bankası ile ortak ihale yapılması isteği ile Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’ye kredi kullanılması yönünde meclis yetki vermiş oldu. Maddenin oylaması öncesi söz alan Gökce; “Kültür merkezini önemli yatırımlardan birisi olarak görüyorum. Hepinizin de böyle düşündüğünü biliyorum. Şimdi kamuoyu şunu bilmeli kullanılacak kredide istenilen parayı iller bankası belediye hesabına yatırmayacak. İhale sonrası yüklenici firmaya yatıracak ve kullanılmayan kısmı belediyemize alın siz kullanın demeyecek. Bir kuruş fazla para kalsa bile iller bankasında kalacak. Ancak fazla miktar çıkarsa biz ödeyeceğiz. Ben bu kararın ortak ve oy birliği ile çıkmasını istiyorum. Bizler geçici makamlardayız. Bu eseri hep birlikte sahiplenelim istiyorum” dedi.

 

İrban “Acil olarak bekliyoruz”

 

Daha sonra Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce gruplara söz verdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Korkuteli Belediye Meclisi grup sözcüsü Hasan Ali İrban da “Bizlerde böyle bir eseri kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Komisyonda yer alan arkadaşlar keşfe çıkılsın düşüncesi içerisinde bir karar almışlar. Sizin de buyurduğunuz gibi hep birlikte yapalım düşüncesindeyiz. İller Bankası kredi uygunluğumuzu onaylar mı? Diye düşünüyoruz. Yoksa biz de acil olarak projeyi ve krediyi bekliyoruz. Kredideki rakamın bizim için önemi yok. Çünkü geri gidecek. Siz de az önce belirtiniz zaten. Tek isteğimiz ihaleyi belediyemiz iller bankası ile ortak yapmak ve kontrolü de beraber yapmalıyız. Daha önce yaşanan sıkıntılar olmalı. Hatta ihale Ankara’da gerçekleşirse daha büyük firmalar ihaleye girer. Eğer iller bankası ile ortak yapılacaksa onaylıyoruz” dedi. CHP grubu adına da Süleyman Memioğlu “İller bankası ile ortak olması şartı ile bizde onay veriyoruz” dedi. Daha sonra söz alan Gökce de “Evet zaten bizde ihaleyi iller bankası ile ortak yapmak istiyoruz. Kredi limitimizde bir sıkıntı yok. Araştırmaları yaptık” dedi. Konuşmalar sonrası karar oy birliği ile alındı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.