SON DAKİKA
Hava Durumu

Gökce “Kendimi ihbar edeceğim”

Korkuteli Belediyesi Meclisi Olağan Aralık ayı toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıya damgayı dördüncü madde de yer alan Korkuteli Belediyesi tarafından kurulan şirket damgasını vurdu. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce komisyon raporunda AK Partili meclis üyeleri tarafından düşülen şerh ve notlara sinirlendi

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2015 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2015 11:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Gökce “Kendimi ihbar edeceğim”

Dördüncü madde tartışmalara neden oldu

 

Korkuteli Belediye Meclisinin dördüncü gündem maddesi olan (M.H-27) İlgi sayılı (27/10/2015 tarih ve 5089) dilekçe ile Korkuteli Bel.İnşaat Turizm Temizlik Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu toplantısı almış olduğu kararların sonucunda 5393 sayılı Belediye Kanunun 18/i gereğince 50.000.000,00 (elli milyon) TL sermaye artışı ve Belediyemizin tasarrufunda bulunan eski Belediye iş hanı 23-24 nolu dükkanların tahsis talebinde bulunmuştur. Sermaye artış kararının 5393 sayılı Belediye Kanunun 18/i gereğince faaliyette bulunacak dükkanların devri veya tahsisi ile ilgili olarak 5393 sayılı belediye Kanunun 18 ve 75 maddeleri ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 26. Maddesi çerçevesinde görüşülmesi hususunda; Plan Bütçe Komisyonumuzun 19/11/2015 tarih ve 91 sayılı raporunun görüşülmesi oldukça ilginç tartışmalara ev sahipliği yaptı. Meclisi Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Süleyman Yıldız ve Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen de izledi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Küçükkavuçu ise bu kez meclisi izlemedi.

 

Gökce “Kimsenin hileli göstermek haddi değildir”

 

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce komisyon raporuna AK Partili üyelerin hayır demesi ve rapora “Hileli” cümlesinin ilave edilmesine oldukça sinirlendi. Gökce “Hileli cümlesini ispat etmeyen müfteridir. Korkuteli Belediyesini ve Belediye Başkanlığı makamı hileli göstermek kimsenin hakkı ve haddi değildir. Biz doğru bir iş yaptık. Ben isterdim ki Hayır diyen arkadaşlar şurada eksik yapılmış gelin şirketi birlikte kuralım desinler. Ama biliyorum ki şirketi mecliste de kursak hayır diyecektiniz. Şirket olmasa da olur. Bugüne kadar şirketle çalışmadık. Kaş’ta şirket yok diyorsunuz bu Belediye’yi Kaş yönetmiyor. Eğer burada bir sorun varsa istediğiniz yere şikayet edin. Gelsin müfettişler incelesinler. Hatta sizden beklemeyeceğim. Gidip kendimi ihbar edeceğim. Gelip Korkuteli Belediyesini incelesinler” şeklinde konuştu. Ak Partili Melis üyesi Emin İsen de “Başkanım siz bizi zan altında bırakıyorsunuz. Biz bu maddede kurulmak istenen şirket için hileli cümlesi kullandık. Siz anlamadınız” dedi. Gökce de daha sonra tartışmalara son vermek istediğini belirterek oylamaya geçti. Komisyonda evet diyen oylamada ise AK Parti ile birlikte hayır oyu veren CHP’liler ile birlikte madde oy birliği ile red edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.