SON DAKİKA
Hava Durumu

Gökce “Köse bu kadar cahil olamaz”

Ağustos Ayı olağan meclisin devam toplantısını tamamlayan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce basına özel bir toplantı düzenledi. Son günlerde basında yer alan birçok konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gökce, Meclis üyelerine iş makinelerinin alımıyla ilgili Korkuteli için hayırlı maddede oy birliği sağlandığı için teşekkür etti

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2014 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2014 11:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Gökce “Köse bu kadar cahil olamaz”

Ağustos Ayı olağan meclisin devam toplantısını tamamlayan Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce basına özel bir toplantı düzenledi. Son günlerde basında yer alan birçok konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gökce, Meclis üyelerine iş makinelerinin alımıyla ilgili Korkuteli için hayırlı maddede oy birliği sağlandığı için teşekkür etti. Yine meclis gündeminde oylanan ancak Ak Partinin ret oyu kullanmasıyla Belediye Başkan Yardımcısının maaşının Bin TL’de kalması kararına ise “Belediyemize yapılmış bir hakarettir” şeklinde yorum yapan Belediye Başkanı Hasan Gökce, “Adında Adalet olan bir parti günde 100’e yakın her an mahkemelik olabileceği resmi evraka imza atan Korkuteli Belediyesi’nin başkan yardımcısına 1 000 TL maaşı yeterli görüyorlar. Bunu belediyemize yapılmış bir hakaret olarak görüyorum. Biz ille bizim yardımcımız yüksek maaş alsın derdinde değiliz. Ancak insanın aklına şu soru geliyor hiçbir imza yetkisi ve sorumluluğu olmayan Genel Koordinatör adı altında makam aracı bile olan Hüseyin Karaceliloğlu kaç lira alıyor? Peki, onun yardımcısı kaç lira maaş alıyor? Burada bizden olan çok kazansın olmayan kazanmasın anlayışı var” dedi. Koordinatörlüğün bir kılıf olduğunu savunan Gökce; “Menderes Türel yandaşı olan kim varsa bir yerlere koordinatör olarak atıyor ve 3 bin 4 bin maaş bağlıyor. Çemberin içinde kalsın anlayışıdır. Durun bakalım Korkuteli’nde de daha duyulmadık koordinatörlükler göreceğiz. Türel göreve gelir gelmez işçiyi, çöpçüyü sırf CHP’li diye işten çıkardı. 3 işçinin maaşıyla bir koordinatör atadı” dedi.

İsterim ki büyükşehir hizmet getirsin

Yeni büyükşehir yasasıyla ilgili olarak da konuşan Gökce; “Biz yeni bir yasaya göre yapılanmaya çalışan bir belediyeyiz. Elimizde sihirli bir değnek yok. Her yeri altın kaplayamayız. Sınavımızı %100’ün üzerinde arttırdığımız oylarla sınavımızı verdik. Ben isterim ki büyükşehir belediyesi benim ilçeme hizmet getirsin. Çünkü benim ilçemin hizmete ihtiyacı var. Asla o belediyeyle cebelleşmeye çalışmam. Onların da bizim de görev ve sorumluluğumuz yasarca belli. Kimse kimsenin altı da değil üssü de değil. Büyükşehir belediyesi de iktidar partisinden diye sihirli bir değnek taşımıyor. Saymaya kalkışsan şuan Büyükşehir’in Korkuteli’nde yapması gereken ancak daha çalışmaya bile başlamadığı 10 - 15 kalem iş var. Ben bugüne kadar çıkıp bunları anlattım mı? Anlatmadım. Mezarlıkları biz temizliyoruz, sinek ilaçlamalarını biz yapıyoruz. Bunlar bizim görev çerçevemizde değil. Biz ilaçlamayı bırakırsak bugüne kadar Korkuteli belediyesi olarak yaptığımız ilaçlama masraflarımız çöpe gitmez mi? Vatandaşımıza hizmetin gitmesini önemsiyoruz. Greyderlerimiz ovadan inemiyor. Ova yollarını temizliyor. Ovanın da hizmet bölgesi bizde değil. Bugüne kadar söylemedik. Büyükşehir Belediye’sinin sorumluluğu olan bazı kalemleri de yapmışız ancak Ak Partinin il Başkanı Köse çıkıyor beceriksiz başkan diyor” dedi.

Kötüden örnek olmaz

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse’nin açıklamalarına da cevap veren Gökce; “ Ak Parti il başkanı bu kadar cahil olamaz. Ben çevre ve şehircilik bakanlığı mıyım? Mevzuat yazma yetkim mi var? Sen mevzuatı hazırlar gönderirsin. Ben uygulayamam zaten çekip giderim. Vatandaşın gözünde onlar pürü pak biz beceriksiz olalım istiyorlar. Dertleri vatandaş onlar yerine bizi seçti yaa!” dedi. İlhami Yıldıran’ın ruhsat ve iskânlar ile ilgili olarak da cevap veren Gökce; “Kötüden örnek olmaz. Yıldıran inşaat mühendisidir. Bu işleri bilmemesi mümkün değil. Bizim gibi olup ruhsat verebilen iki belde ispat edecekmiş. Yanlış uygulama yapan iki beldeyi örnek gösterecektir. Tekrar söylüyorum kötüden örnek olmaz. Sadece karşımızdakini karalayalım anlayışı var” dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.