SON DAKİKA
Hava Durumu

GÖKCE MUHTARLARLA BULUŞTU

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Dün Saat 13.30 da Korkuteli Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Korkuteli Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Önal, Metin Aslan ve Birim Müdürleri katıldı

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2016 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2016 10:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
GÖKCE MUHTARLARLA BULUŞTU

 

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Dün Saat 13.30 da Korkuteli Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Korkuteli Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Önal, Metin Aslan ve Birim Müdürleri katıldı. Toplantıya katılan muhtarlara “Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” diyerek başlayan Başkan Gökce kısa bir açıklamadan sonra sözü muhtarlara bırakacağını ifade ederek “sizlerin istek ve görüşleri bizler için çok önemli” dedi. Mahalle muhtarlarından gelen talepleri daima değerlendirmeye aldıklarının altını çizen Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce şunları söyledi: “Hepimizin bildiği gibi Büyükşehir yasasıyla mülga köylerimiz bizim mahallemiz oldu. İlçemizin kırsal bir yapısı var mahalle içindeki yollar bizim sorumluluğumuzdadır. Bazı mahallerimizde köy içi parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı ve yapılmaya devam edecek. Bizler size hizmet getirirken bu bizim sorumluluğumuzda değil demiyoruz. Örneğin bir çocuğunuzun ova yollarıyla ilgili talepleri oldu. Görevimiz olmamasına rağmen ova yollarında çalışmalar yaptık ancak bunda sonra öncelikli çalışmalar mahalle içlerinde olacaktır. Dört ayrı ekibimiz vardı. Bu ekipleri birleştirerek iki ekip haline getirdik. Bundan sonra bir bölgede çalışma yapan ekibimiz 10 gün sürecek bir işi 4-5 günde tamamlayıp oradan ayrılacaktır” dedi.

 

“Hasan Başkanla daha rahatız”

 

 

Tüm mahallelerde ilçe merkezine bağlanana yolların, meydan, cadde bulvar ve anayolların büyükşehir sorumluluğunda olduğunu belirten Başkan Gökce, “ Yasayla birlikte Korkuteli ve Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk ve hizmet alanları vardır. Buna rağmen sizlere soruyorum. Büyükşehir yasasından sonra hangi mahallemizde Büyükşehir greyder gördünüz. Oysa sadece Ocak ayında 993 bin liramız Büyükşehir ve Asat için kesildi. Bize kesilen kadar hizmet verseler biz ona da razıyız” dedi. Muhtarların talep, istek ve önerilerini dinlemek üzere konuşmasını kısa kesen Başkan Gökce, “ Hepimizin farklı siyasi görüşü ve yapısı olabilir. Hangi görüşten olursanız olun sizler bizim için çok değerlisiniz. Sizlerin talepleri önemlidir bu nedenle ilk muhatabımız sizlersiniz. Gerek bana gerek başkan yardımcıları ve birim müdürlerimize her daim rahatlıkla ulaşıyorsunuz ve ulaşmaya devam edeceksiniz” şeklinde konuştu. Söz alan muhtarlar kendi mahallerinde yaşanan sıkıntıları, gelmesini istedikleri hizmetleri dile getirdi. Muhtarlar böyle bir toplantı için Başkan Gökce’ye teşekkür ettiklerini ifade ettiler.  Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile bir araya geldiklerini belirten bazı muhtarlar Başkan Gökce’ye yaptıkları gibi Başkan Türel’e rahat davranamadıklarını ifade ederken Osmankalfalar mahalle muhtarı Ali Ünal, Büyükşehir’in çözmesi gereken bir çok mesele olmasına rağmen hepimiz Menderes başkanın düzenlediği toplantıda kaldık. Sayın Menderes Türel’e taleplerimizi iletmedik. Oysa her türlü sorunu Hasan Gökce Başkana rahatlıkla iletebiliyor. Hatta sorumluluğu olmayan hizmetlerde bile serzenişte bulunabiliyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.