SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Hayvan severler Antalya’da buluşacak

4 Ekim Hayvanları Koruma gününde hayvan severler Antalya’da bir araya gelecekler. Korkuteli’ li hayvan severlerde Burhan Uysal öncülüğünde, yapılacak olan etkinliğe katılacaklar.
Haber Giriş Tarihi: 02.10.2017 11:24
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi Hayvanların insanlara bunca hizmetine karşın bazı hayvanlar horlanmakta, onlara eziyet edilmekte ve hatta öldürülmekte, soyları tükenmektedir. Buna önlem olarak ilk kez 1825 yılında İngiltere’de Hayvanları Koruma Kurumu açılmıştır. Yurdumuzda da 1924’de İstanbul’da, 1955’de Ankara’da Hayvanları Koruma Derneği kurulmuştur. Günümüzde birçok ilimizde hayvanları koruma dernekleri vardır. 1931’de çeşitli ülkelerin hayvanları koruma dernekleri 4 Ekim gününü Hayvanları Koruma Günü olarak belirlediler. Ardından tüm dünya da 4 Ekim Hayvanları Koruna günü olarak kutlanma ve çeşitli etkinlikler yapılmaya başlandı. Antalya’da da 4 Ekim günü çeşitli etkinlikler yapılacak bunlardan biri de Sakarya Bulvarında Şehitler Parkında yapılacak. 13:00 de yapılacak etkinlikte sokak hayvanları için duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak için mama kabı dağıtımı etkinliği yapılacak. Korkuteli’nden de hayvan severler Burhan Uysal öncülüğünde etkinliğe katılacaklar. Uysal “ 4 Ekim günü yapılacak olan etkinliği hayvan severler olarak katılacağız. Tüm hayvan dostlarını bekleriz. Bizim ilçemizde de her anlamda sokak hayvanlarına karşı büyük bir duyarsızlık var. Birkaç vatandaş dışında yok sayılıyorlar. Oysa dünyamızı onlarla paylaşıyoruz. Bunun farkında olmalıyız. Onları yok sayamayız” Dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,