SON DAKİKA
Hava Durumu

Her Seçim Öncesinde Antalyalı ’ya “Hızlı Tren Müjdesi” Veriliyor

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, her seçim öncesinde AKP iktidarının Antalya’ya “hızlı tren müjdesi” verdiğini belirterek, “Daha önceki seçimlerde Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan başta Binali Yıldırım olmak üzere, Lütfi Elvan, Feridun Bilgin ve Ekonomi Bakanlığı yapan Nihat Zeybekci Antalya’ya hızlı tren müjdesi vermişti. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde de aynı müjdeyi vermek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Akyol’a nasip oldu” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2019 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2019 09:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Her Seçim Öncesinde  Antalyalı ’ya  “Hızlı Tren Müjdesi” Veriliyor

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Akyol’un dile getirdiği “Antalya’yı yakın gelecekte İzmir’e otoyolla ve hızlı trenle bağlamayı planlıyoruz” sözlerini hatırlatarak, “Her seçim öncesinde AKP’li bakanlar Antalya’ya hızlı tren müjdesi veriyor, ne hikmetse bir türlü hızlı tren Antalya’ya gelmiyor. Daha önceki seçimlerde Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan başta Binali Yıldırım olmak üzere, Lütfi Elvan, Feridun Bilgin ve Ekonomi Bakanlığı yapan Nihat Zeybekci de Antalya'ya hızlı tren müjdesi vermişti. Ama değil hızlı tren, kara tren bile göremedik. Şimdi de aynı müjdeyi vermek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Akyol’a nasip oldu” dedi.Budak şu ifadelere yer verdi: “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüttüğüm 2011 Kasım ayında Paris'e EXPO bayrağını almaya gittiğimizde dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Antalya protokolü önünde, '2016 yılında hızlı treni Antalya'ya getireceğiz' demişti. Biz de bundan hareketle 2014 yılında hızlı tren için tam 100 bin imza toplayıp teslim ettik. Ancak Antalya’ya hızlı tren gelmediği gibi her seçim öncesinde akla gelen ama ardından unutulan vaatler arasında kaldı.  Şimdi Sayın Bakan da aynı ‘müjdeyi’ veriyor ve Antalya’ya bugüne kadar 11 milyar liraya yaklaşan yatırım yaptıklarıyla övünüyor. 16 yıldır iktidardalar ama tam 16 yıldır Batı Çevre Yolu’nun yapımını bile bir türlü tamamlayamıyorlar.ANTALYA ÜRETİMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMADI

 

Antalya, bu iktidar döneminde büyümeden hak ettiği payı ne yazık ki alamadı. Antalya’nın Antalyalı çiftçi, esnaf, sanayici, işçi ve memurun refah seviyesi artmadı aksine azaldı. 2007 yılında GSYH'dan aldığı pay yüzde 3.3 iken, 2017 yılında yüzde 2.9'a geriledi. Kişi başına GSYH’dan düşen pay 2007’de 12.627 dolar iken 2018’de bu rakam 10 bin doların altına indi. Türkiye’nin en çok üretim yapan 6 şehrinden biriyiz ama büyümeden pay alamıyoruz. Pay almak bir yana Türkiye ortalamasının bile altına düşüyoruz. İşte son on yılda Antalya’yı getirdikleri nokta budur.”   
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.