SON DAKİKA
Hava Durumu

Hesap Bilseydi Batıp Çıkmazdı

Geçtiğimiz gün Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’nin otogarın kamulaştırılmasıyla ilgili kamulaştırılacak az bir yer kaldı sözlerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu’nun “Hesap Kitap bilmiyor” sözleriyle yanıt vermişti. Başkan Gökce Karaceliloğlu’na yanıt verdi. “Hüseyin Bey kendisi hesap kitap bilseydi ticari hayatında bu kadar batıp çıkmazdı” dedi

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2014 12:38
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2014 12:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Hesap Bilseydi Batıp Çıkmazdı

Hesap bilseydi işlerini batırmazdı

Korkuteli Terminali’nin Korkuteli Belediyesi’ne devredilmeye çalışılması Başkan Gökce ile Ak Partilileri sık sık karşı karşıya getiriyor. Geçtiğimiz gün Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’nin otogarın kamulaştırılmasıyla ilgili kamulaştırılacak az bir yer kaldı sözlerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu’nun “Hesap Kitap bilmiyor” sözleriyle yanıt vermişti. Başkan Gökce Karaceliloğlu’na yanıt verdi. “Hüseyin Bey kendisi hesap kitap bilseydi ticari hayatında bu kadar batıp çıkmazdı” dedi. Otogarda sadece 8844 m2 kamulaştırılmamış alan kaldığını dile getiren Gökce “Bu alanların kamulaştırma bedelleri sadece 16 lira 17 kuruş. Toplam 143 bin lira ediyor. 3,5 trilyon nerede 143 bin nerede. Biz hesabımızı iyi biliyoruz” dedi. Seçimden 3 ay önce Korkuteli Belediyesi’nden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devir işlemi gerçekleşti diyen Gökce “Kapanan belde belediyelerimize ait iki makam aracımızı bizim hakkımız olduğu halde büyükşehir belediyesine aktardılar. Yasal olarak hakları var dedik sesimiz çıkmadı. Gelir getiren, kazanç sağlayan devir işlemlerine sesleri çıkmıyor. Geliri olmayan borcu olan yarım kalan yerleri devralmayız diyorlar. Bu yasayı ben çıkarmadım siz çıkardınız ” dedi.

Gökce resmi evrakları masaya koydu

Başkan Gökce yaptığı basın açıklamasında resmi evrakları da masa üzerine koyarak Büyükşehir’in terminali Korkuteli Belediyesine devretmek için çeşitli yolları denediğini söyledi. Gökce; “Korkuteli Belediyesine önce rica yoluyla daha sonra valilik kanalıyla sürekli Terminalin Belediyemize devredilmek istenmesi ile ilgili yazılar geliyor.  24, 07,2014 tarihinde Antalya Valiliğinden Korkuteli Belediyesine Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu tarafından Kentsel Terminal İşi’nin Korkuteli Belediyesine devrinin istendiğini bu konuda Korkuteli Belediyesinin görüşü istenmiştir. İçerikli bir yazı gelmiş. 08.08.2014 tarihli Korkuteli Belediyesi’nin Antalya Valiliğine yazdığı resmi yazıda ise Kentsel Terminal İşi’nin Belediyemize devrinin istendiğini bildirmişsiniz şeklinde gelişen yazıda Korkuteli Belediyesi Terminalini devralmak istemediğimizi 6360 sayılı kanunun geçici 1. maddesi uyarınca gerekçeleriyle açıkladık” dedi. Yasal olarak devralmak zorunda oldukları terminalin geliri olmadığı için bize bırakmak istiyorlar. Antalya caddesinden bahseden var mı? Sular idaresini niçin devretmiyorlar? Eğer bize Korkuteli yatırımlarını devredeceklerse bütün kalemleri ile devretsinler alalım. Borcuyla alacağı ile geliriyle gideriyle devretsinler hemen alalım. Ama geliri olan yeri alalım geliri olmayan yeri verelim Korkuteli’ne gitsin anlayışını kabul etmiyoruz” dedi.

30 Mart’taki havayı fişekler 10 ağustos’a nasipmiş

Teknik konulara açıklık getiren Gökce siyasi açıklamalarıyla ilçe gündemini sarsacak açıklamalar yaptı. Hesap kitap konusunda bizim kafamız daha iyi çalışıyor diyen Gökce; “Antalya Caddesini hazırca aldılar. Yarın süsleyip püsleyip açılış yaparlar. Buradaki beyefendiler Menderes Türel’in kafasını Korkuteli yatırımlarında borç çok diye doldurdular. Halkın kararına ipotek koyma çalışması var. Koordinatörlük adı altında ikinci bir belediye kurmaya çalışıyorlar. Halkın seçtiği değil atanan bir belediye. Hüseyin Karaceliloğlu daha çok çalışıp Korkuteli Belediyesini kazansaydı Korkuteli’nin yatırımlarıyla ilgili tasarruf sahibi olurdu. İşimize burunlarını sokmasınlar” dedi. Yatırımlarımın hem gerekliliğinin hem de kullanışlılığının arkasındayım diyen Gökce; “Korkuteli Belediyesini ve Hasan Gökce’yi yıldırma politikası uyguluyorlar. Ama dimdik tek başıma ayaktayım. Bir değil iki değil altı yedi koldan saldırıya geçtiler. Yatırımlarımıza çamur attılar, partimizi karıştırmaya çalıştılar, özel hayatıma iftira ettiler, siyasi söylemlerle yıpratmaya çalıştılar. İlçe yönetimi, Türel, Köse acaba Korkuteli’nden başka işiniz yok mu? Daha önce de söyledim. Yerel seçimi kazanmaya o kadar hazırlanmışlardı ki… Havayı fişeklerini bile almışlardı. O fişekleri Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandılar. Bunu içlerine sindiremiyorlar” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.