SON DAKİKA
Hava Durumu

HEŞKAL konservatuar gezisi yaptı

Geçtiğimiz günlerde Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci, Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı, ve Güzel Sanatlar Fakültesine gezi düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2017 11:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2017 11:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
HEŞKAL konservatuar gezisi yaptı

Müzik öğretmeni Veli Pepe ve Resim Öğretmeni Canan Cengiz eşliğinde geçtiğimiz günlerde, Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci konservatuar gezisine katıldılar. Yaklaşık 11 öğrenci Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Fakültesinde değişik bölümleri gezdiler ve hocalarından bilgi aldılar. Gezi hakkında Müzik öğretmeni Veli Pepe “ Öğrencilerimiz müzik ve resim alanında yetenekli olan ve yetenekleri doğrultusunda eğitim almayı isteyen öğrencilerimiz. Biz de daha yakından bilgi sahibi olmaları için böyle bir gezi düzenledik. İlk olarak Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölüm başkanı hocamız karşıladı.” Dedi.

“Umarız Korkuteli’nden daha çok sanatkar çıkar”

Pepe “ Bizlere  bölüm hakkında bilgi verdi. Öğrenciler enstrüman çaldılar. Daha sonra Türk Sanat Müziği Bölümünü gezdik ve bilgi aldık. Son olarak Batı Müziği Bölümünü gezdik. Bu bölümde birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar yarı zamanlı, liseden itibaren de tam zamanlı eğitimler verilmekte. Bunların bilgisi alındı sınavları nasıldır, neler yapılır öğrencilerimize anlatıldı. Daha sonra Güzel Sanatlar Fakültesine gittik burada da seramik, resim, heykel bölümlerini gezdik ve bilgi aldık. Bizler ve öğrencilerimiz için çok verilmiş bir gezi oldu. Umarız Korkuteli’nden daha çok sanatkar çıkar” Şeklinde konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.