SON DAKİKA
Hava Durumu

“İDDİALARIN TAMAMI ASILSIZ”

CHP İl Başkanlığı tarafından ‘usulsüz, makbuzsuz para topladıkları’ gerekçesiyle önceki gün ani bir kararla CHP İlçe Başkanlığı görevinden alınan Yıldıray Çıldır, İl Yönetim Kurulu kararının kendisine tebliği edildiğini, alınan karardaki iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2020 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2020 10:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 “İDDİALARIN  TAMAMI ASILSIZ”

İDDİALAR ÇÜRÜTÜLECEKTİR

Çıldır, “İl Başkanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada görevden alınmamızın gerekçesi olarak “kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğu, usulsüz ve makbuzsuz para toplandığı” ileri sürülmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki; dedikodudan ibaret olduğu anlaşılan bu iddiaların tamamı asılsız ve mesnetsizdir. Hesabı verilemeyecek tek bir işimiz, tek bir kuruşumuz yoktur. Gerek parti hiyerarşisi gerekse hukuk önünde bu iddialar delilleri ve belgeleriyle tek tek çürütülecektir.” dedi.

 

TEK KELİMEYLE ZULÜMDÜR!

CHP Antalya İl yönetimi tarafından ağır ithamlarla suçlanarak görevden alınan ve kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen CHP Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, CHP İl yönetiminin yapmış olduğu açıklamalarına karşılık cevap verdi. Çıldır açıklamasında, “Bizler; gecemizi gündüzümüze katarak bu parti ve memleket için çalışan, alın terimizle kazandığımız çocuklarımızın nafakasını bu partiye veren, CHP’yi büyütmek için çocuklarının büyüdüğünü göremeyenleriz. Sırf husumet duygusuyla bizlere yakıştırılan bu ithamlar, tek kelimeyle Zulümdür!” DEDİ.

 

TEBLİĞ TARAFIMIZA ULAŞTI

Çıldır paylaşımında; "Değerli Partililerime ve Kamuoyuna.26.08.2020 tarihli İl Yönetim Kurulu Kararı ile görevden alınmış olduğumuza dair tebliğ, bugün tarafımıza ulaşmıştır. Esasen partinin itibarını korumak ve yanlış algılara sebebiyet vererek partimize zarar vermemek için görevden alma kararında belirtilen gerekçelere karşı kamuoyuna açık bir beyanda bulunmamayı daha doğru görmüştük. Ancak İl Başkanlığının, hiçbir sorumluluk gözetmeden can havli ile yaptığı açıklama karşısında gerek partimizi gerekse haysiyetimizi müdafaa etmek bakımından kamuoyuna gerçekleri açıklamak zorunluluğu doğmuştur.

 

İDDİALARIN TAMAMI ASILSIZ

İl Başkanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada görevden alınmamızın gerekçesi olarak “kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğu, usulsüz ve makbuzsuz para toplandığı” ileri sürülmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki; dedikodudan ibaret olduğu anlaşılan bu iddiaların tamamı asılsız ve mesnetsizdir. Hesabı verilemeyecek tek bir işimiz, tek bir kuruşumuz yoktur. Gerek parti hiyerarşisi gerekse hukuk önünde bu iddialar delilleri ve belgeleriyle tek tek çürütülecektir.

 

HAYSİYET CELLATLIĞIDIR

Mal bulmuş mağribî gayretiyle hazırlanan rapor tümüyle taraflı ve maksatlıdır. Zira maksadı başından belli raporu hazırlamak için göstermelik olarak incelemeye gelen görevlilerin tespit ettikleri tüm eksiklik ve maddi hatalar derhal tarafımızca cevaplanıp giderilmiştir. Buna karşın raporda bunlara hiç yer verilmemiş olması her şeyi anlamaya yetmektedir. Dedikoduyla, husumetle insanları yüz kızartıcı ithamlar altında bırakmak; Haysiyet cellatlığıdır. Bununla parti disiplini ve hukuk içerisinde mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

 

CHP İL ÖRGÜTÜ’NE YAKIŞMAMIŞTIR

 Bizler; gecemizi gündüzümüze katarak bu parti ve memleket için çalışan, alın terimizle kazandığımız çocuklarımızın nafakasını bu partiye veren, CHP’yi büyütmek için çocuklarının büyüdüğünü göremeyenleriz. Sırf husumet duygusuyla bizlere yakıştırılan bu ithamlar, tek kelimeyle Zulümdür!

İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, akılların hala İl Kongresi’nde kaldığını üzülerek gördük. İlla rövanş isteniyorsa bunun yeri yine kongredir. Korkuteli İlçe Örgütü üzerinden hesaplaşma gayreti yakışık almamış, CHP İl Örgütü’ne ve temsil ettiği değerlere yakışmamıştır.

 

CHP’NİN İLÇEDEKİ GELECEĞİNİ DÜŞÜNMELİYDİNİZ

Bizim dünyamızda husumet, rövanş, hile gibi kavramlar yer bulamaz. Ama anlaşılan o ki; gözünüzü hasımlık ve rövanş bürümüş. Bizlerin aileleri, itibarları, şeref ve haysiyetleri umurunuzda olmamış. Ancak bu asılsız ithamları üzerimize atıp gözünüzü bürüyen duygularınızı tatmin ederken en azından Cumhuriyet Halk Partisi’nin itibarını ve bu ilçedeki geleceğini düşünmeliydiniz. Sorumlu ve “koltuk derdinde olmayan” bir yöneticiden beklenen haslet buydu. Hiç şüphe yok ki; adalet yerini bulacaktır! Saygılarımızla." ifadelerini kullandı. SELDA KÖKÇÜ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.