SON DAKİKA
Hava Durumu

İhmal varsa gerekeni yaparız

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar, geçtiğimiz gün ilçedeki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta ilçemizde etkili olan kar yağışı sonrasında yaşanan elektrik kesintileri hakkında açıklamalarda bulunan Sancaktar, " Eksiklik, hata neredeyse hep birlikte hesabını soracağız. Bir ihmal varsa, gerekeni yaparız." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.01.2020 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 06.01.2020 08:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
İhmal varsa gerekeni yaparız

İHMALKARLIĞIN KARŞISINDAYIZ

İlçe Başkanı Sancaktar, elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde karşılaşılan sıkıntıları fotoğraf ve videolar ile basın mensupları ile paylaştı. CK'yı savunmak yada haklı çıkartmak gibi bir durumun asla olmayacağını vurgulayan Sancaktar, "Burada algılanmasın ki CK'yı savunuyor. Elektriğin geç gelmesini savunuyor, haklı çıkarıyor. Kesinlikle anlaşılmasın sadece ben elektriğin gittiği noktasında kimin suçu varsa, neyi varsa hep birlikte hesabını soralım. İhmalkarlık varsa sonuna kadar bunun hesabını soralım. Her türlü ihmalkarlığın karşısındayız. " dedi.

 

HEP BİRLİKTE HESABINI SORACAĞIZ

Elektrik şirketinin olay yaşanmadan önce neden önlem almadığı, bakım onarım çalışması yapılmadığı sorusu üzerine, Sancaktar," Gerekli araştırmalar yapılacak. Ondan sonraki süreçte 

aksilik, eksiklik, hata neredeyse hep birlikte hesabını soracağız. Raporu talep ettik. Şu an bir şey demek için çok erken. Ama bu konuda aynı düşünüyoruz. Hep birlikte hesabını Korkuteli adına soracağız. Kimse bu konunun üzerini kapatmayacak. Ne gerekiyorsa, nasıl bir yaptırım uygulanması gerekiyorsa bu yaptırımları uygulayacağız." dedi.

 Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve yönetimi geçtiğimiz hafta sonu ilçedeki basın mensupları ile bir araya geldi. Sancaktar bir haftadır ilçe gündemini meşgul eden hatta, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı'nın soru önergesiyle ülke gündemine taşınan elektrik kesintileri hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

ELEKTRİK PROBLEMLERİ HEPİMİZİ ÜZDÜ

Sancaktar, "Öncelikle sizlerin ve tüm Korkutelili hemşerilerimizin yeni yılını kutlarım. Bu toplantıyı 2019 yılı sonunda yapacaktık, fakat ilçemizdeki gündem yoğunluğundan dolayı bu güne kalmıştır. Bugünde hem basınımızla bir araya gelelim gemde gündemi değerlendirelim istedik.  Değerli arkadaşlar acısıyla tatlısıyla kazasız belasız 2019 yılını geride bıraktık ve bereketli bir şekilde Rabbim 2020 yılına girmemizi nasip etti, fakat tam yeni yıl ve kar heyecanı yaşarken elektrik problemleri de hepimizi derinden üzdü. " dedi.

 

TALİHSİZ KRİZİ AŞMAYA ÇALIŞTIK

Sancaktar, "Tabi biz bu durumda CK yetkilileriyle görüştükten sonra acil bir şekilde İl Başkanımıza ve Milletvekillerimize ulaştık. Onların vesilesiyle de Enerji Bakanımıza ulaşarak bölgemizdeki sıkıntının büyüklüğünü anlatarak ilçemizdeki 6 olan onarım bakım ekibini 2. günden itibaren 33´lere kadar çıkardık. Bizzat kendim CK´nın kriz masasına oturarak CK yetkilileriyle birlikte muhtarlarımızla irtibata geçerek, onlara ekipler vererek bu talihsiz krizi aşmaya çalıştık." dedi.

 

ANA HAT KOPMASI SEBEBİYLE GECİKME OLMUŞTUR

Sancaktar, " Bazı bölgelere 1. ve 2. günde bazı bölgelere de 3. ve 4. günde elektrik verilebildi. Özellikle 3. ve 4. Günde elektrik verilen Akyar, Gümüşlü, Dereköy, Sülekler, Yazır, Bayat Bademlileri ve Söğütcük de ana hat kopması sebebiyle gecikme olmuştur. Biliyorsunuz ki ana hatların geçtiği yerlerin bir çoğu tarla olduğundan dolayı CK teknik personeli arkadaşlar zorlanarak çalıştılar.

 

VATANDAŞLARIMIZ ÇALIŞMALARA DESTEK VERDİ

Sancaktar, "Yer yer bu çalışmalarda vatandaşlarımızda CK personeline gerek bedenen gerekse de traktörleriyle destek verdiler. Vatandaşlarımıza böyle olaylarda birlik ve beraberliğimizi sağladıkları için ayriyeten teşekkür ediyorum. Yine bu arada CK´nın sahadaki teknik personeline de, gece gündüz yağmur çamur demeden hatta ve hatta 3 4 gün evlerine bile gitmeden verdikleri mücadele için onlara da teşekkür ediyorum." dedi.

 

GEREKLİ UYARILAR YAPILMIŞTIR

Sancaktar, " Değerli arkadaşlar tabi Perşembe günü itibarıyla bu krizi atlattık, dün gerekli görüşmelerimizi yaptık. Bu kriz neden yaşandı, bu kadar ana hattın ve evlere dağıtım hatlarının neden koptuğunu daha önceden neden önlem alınmadığını CK ve sorumlularına gerek bizim tarafımızdan gerekse İl Başkanlığımız ve Enerji Bakanlığımız tarafından sorgulanıp bununla ilgili tarafımıza bir rapor verilmesi hususunda görüşmelerimizi yapmış bulunmaktayız. Yine bundan sonra da böyle bir problem yaşanmaması hususunda da gerekli mercilerce gerekli uyarılar yapılmıştır." dedi.

 

YER ALTINA ALINMASININ ÖNEMİNİ HATIRLATACAĞIZ

Sancaktar, " Daha önceki basın açıklamalarında da doğalgazla birlikte elektrik hatlarının yer altına alınacağını sizlerin aracılığıyla kamuoyuna duyurmuştuk, şimdide bu olayla birlikte İl Başkanımızın Başkanlığında Milletvekillerimizle birlikte Enerji Bakanımızla tekrar görüşerek elektrik hatlarının yer altına alınmasının önemini ve ivediliğini tekrar kendilerine hatırlatacağız." dedi.

 

SEBEPLERİ VE ÖNLEMLERİ ÜZERİNE ÇALIŞACAĞIZ

 Sancaktar, "Arkadaşlar son olarak burada 2 olay var; 1 bu hatların kopması ve nedeni 2 bu yaşanan talihsiz olaydan nasıl çıkılır vatandaşımıza en erken elektrik nasıl verilir dolayısıyla biz 3, 4 gün boyunca muhtarlarımızla temas kurarak elektriğimizin vatandaşımıza biran önce ulaşması için mücadele verdik bundan sonrada bu olayın yaşanmasının sebepleri noktasında gerekli araştırmaların yapılıp, önlemleri üzerine çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.