SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İlk etapta 14 çocuk sünnet oldu

Korkuteli Belediyesi tarafından organize edilecek olan sünnet şöleni kapsamında sünnet olan çocuklar büyük bir heyecan yaşadı. Çocuklar kadar ailelerinde heyecanlandığı sünnetler Bucak Lider Hastanesinde uzman doktorlar tarafında gerçekleştirildi.
Haber Giriş Tarihi: 09.08.2017 13:24
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi

Bu yıl 29.’ su düzenlenecek olan Şehzade Korkut Yaz Şenlikleri ve Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında düzenlenen sünnet şölenin ilk ayağı başladı. Bu yıl yaklaşık olarak 90 civarında çocuğun sünnet ettirileceği belirtilirken Korkuteli Belediyesi Psikologu Sabiha Çoban ve Halkla ilişkiler biriminden Hüseyin Gülten eşliğinize Bucak Lider Hastanesine giden 14 çocuk sünnet oldu. Bu hafta boyunca diğer çocuklarında sünnet olacağı açıklandı.Bucak Lider Hastanesinde gerçekleştirilen sünnetlerde çocuklar ve aileleri büyük bir heyecan yaşadılar. İlk olarak hastane doktorlarından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslıhan Koç tarafından muayene olan çocuklar Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Kolsuz tarafından sünnet edildi.

“Yine her yıl olduğu gibi ilçemizde sünnet şöleni düzenleyeceğiz”

Şehzade Korkut Yaz Şenlikleri ve Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında düzenlenen sünnet merasiminin geleneksel hale geldiğini söyleyen Başkan Gökce çocukların geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bucak Lider Hastanesinde sünnet olacağını söyledi. Bu yıl 90 civarında sünnet başvurusu olduğunu açıklayan Başkan Gökce, “ Korkuteli Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da çocukları sünnet ettirerek tüm masraflarını karşılıyoruz. Bu yıl bize başvuran yapan beş yaş üstü çocuklarımızı Bucak Lider Hastanesinde sünnet ettiriyoruz. Çocuklarımızı büyük hassasiyet içinde muayene ve sünnet eden doktorlarımıza ve Bucak Lider Hastanesi yönetimine teşekkür ediyoruz. Yine her yıl olduğu gibi ilçemizde sünnet şöleni düzenleyeceğiz” dedi. Sünnet merasiminin Korkuteli Belediyesi tarafından her yıl yapıldığı ve geleneksel hale geldiğini ifade eden çocukların velileri böyle bir imkanı sunduğu için Korkuteli Belediyesi’ne ve Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’ye teşekkür ettiler. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,