SON DAKİKA
Hava Durumu

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yoğunluk yaşadı

Korkuteli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 01.07.2017 tarihi itibariyle yenilenerek yayınlanacak olan Planlı Alanlar Tip Yönetmeliği nedeniyle çok yoğun günler yaşadı.

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2017 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2017 12:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yoğunluk yaşadı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yeni yayınlanan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği çerçevesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 2017 yılı 6 aylık süre içerisinde 380 adet Yapı Ruhsatı düzenlendi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Korkuteli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Dr. Sadık Önal şunları söyledi: Bilindiği gibi Planlı Alanlar Tip Yönetmeliği 01.07.2017 tarihi itibariyle yenilenerek yürürlüğe giriyor. Bakanlık tarafından 2,5 yılda 3 defa uzatılan yönetmenlik son haliyle tek yönetmenlik olarak yürürlüğe giriyor.”

Vatandaşlar sorunsuz mağdur edilmeden işlerini yaptı

Önal “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yeni yayınlanan Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği çerçevesinde Korkuteli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak 2017 yılının 6 aylık süresinde 380 adet Yapı Ruhsatı düzenlendi” dedi. Özellikle son günlerde yoğunluğun arttığını belirten Korkuteli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Dr. Sadık Önal, “Vatandaşlarımızın talepleri, sorunsuz ve mağduriyet yaşanmadan tamamlanması sağlandı. 01.07.2017 tarihi itibariyle yayınlanacak yeni yönetmelikle ilgili yenilikleri ilgililerle (mimar, mühendis, müteahhit vd.)toplantı yaparak paylaşacağız ”şeklinde konuştu
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.