SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ'lerden ‘ZAM’lara ortak tepki!

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2023 12:20
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2023 12:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
İYİ'lerden ‘ZAM’lara ortak tepki!

MİLLETİMİZİN GÜR SESİ OLACAĞIZ

İYİ Parti tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak ‘Zam fırtınası’ konusunda açıklama yapıldı. İktidarın yanlış ekonomi politikalarının sebep olduğu sonuçlara sessiz kalmayacaklarını belirten İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında “Millet için milletle beraber” anlayışıyla demokratik mücadelemizi her alanda sürdüreceğiz. Bugün 81 İl Başkanlığımızın yaptığı ortak açıklamayla her zaman olduğu gibi yine milletimizin gür sesi olacağız” ifadeleriyle seslendi. İl Başkanı Karacan açıklamasının devamında şu cümlelere yer verdi:

“FATURAYI DAR GELİRLİYE KESEN BİR YOKSULLAŞTIRMA POLİTİKASI UYGULANDIĞI GÖRÜLMEKTE”

“AKP iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıyayız. Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil. Bunun yerine, bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir. Üstelik AKP iktidarı dar bir kesime bankacılık sistemi üzerinden kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinden kaşıkla bu parayı toplamaktadır. Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır. Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken; küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır. AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.

“DELİ DUMRUL İKTİDARI GARİBANIN KANINI EMMEYE DEVAM ETMEKTEDİR”

Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır. Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir. İki ay önce, seçimin arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.90 TL’ye gelmiştir. Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21.14 TL’yken bugün litre fiyatı 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur. Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur. Deli dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam etmektedir. Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran fakat bir yandan da servet sahiplerinin servetini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.