SON DAKİKA
Hava Durumu

‘İYİ’ olmaya kararlılıkla devam edeceğiz

Aksu Belediye Meclisi’nde yaşanan sözlü ve fiziki kavgaya ilişkin İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan bir basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Vahdet Afşin karacan, “Milletimizin hakkını korumaya ‘İYİ’ olmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Hiç kimsenin bundan zerre kadar şüphesi olmasın!.. Yılmayacağız yıkılmayacağız başaracağız, başaracağız, başaracağız…” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2023 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 04.08.2023 09:53
https://www.korkutelimanset.com
‘İYİ’ olmaya kararlılıkla devam edeceğiz

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan tarafından düzenlenen basın toplantısına İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, İyi Parti Korkuteli Meclis Üyesi Ali Ateş  ve İlçe yönetimi de katılım sağlayarak saldırıya uğrayan İyi Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı ve Korkuteli Belediyesi İyi Parti Grup Sözcüsü İrfan Yılmaz’ı yalnız bırakmadı. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan açıklamasında; Antalyalılara söz veriyoruz!  İYİ’lere sözlü ve fiziki saldırılar işlemez! İYİ’ler hakkaniyetten, doğrudan şaşmaz! İYİ’ler ve ‘Cesurlar’ hareketi iktidar yürüyüşünü her şeye rağmen sürdürecektir!” dedi.

DEMOKRASİ TARİHİNE KARA BİR LEKE

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan açıklamasında; “Öncelikle şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, demokrasimizin sürekliliği için çok sesliliğin değerine önem verdiğimizin, altını çizerek açıklamalarıma başlamak istiyorum.Aksu Belediye meclisinde ve sonrasında yaşanan olaylar, ülkemizdeki demokrasi anlayışının, çok sesliliğe tahammülün ne denli geriye gittiğinin en somut göstergesi olarak tarih sayfalarında yerini almıştır.  Demokrasiden, çok seslilikten, halk iradesinin üstünlüğünden bahseden iktidar partisi AKP’nin ilçe belediye başkanı, meclis toplantısında ortaya koyduğu tutum ve davranışla Türkiye Cumhuriyeti demokrasi tarihine kara bir leke çalmıştır.

YAKA-PAÇA MECLİS SALONUNDAN ATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Dilerseniz olayın yaşandığı güne hep birlikte bir dönüş yapalım.Mecliste gündemin 6’ıncı maddesi ile ilgili, tüm siyasi parti grupları görüşlerini açıklıyor. Sıra partimizin grup sözcüsü Sayın Ramazan Özen’e geldiğinde bu maddenin Aksu halkının aleyhine de olup olmadığı, ranta konu olup olmadığı yönünde kendileri Başkan Halil Şahin’e bir takım sorular yöneltiyor. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Aksu Meclis Üyelerimiz, bu sorulara yanıt alamıyor. Konunun tekrar komisyona gönderilmesini, sorulara açıklık getirilmesini talep edince de Başkan Şahin’in cevabı ‘Alın arkadaşları, Nevzatı’da atın, arkadaşlar alın atın dışarı’ şeklinde oluyor.  Başkanlarının emriyle harekete geçen zabıtalar ve güvenlik görevlileri İYİ Parti Aksu Belediye Meclis Üyelerimiz Sayın Ramazan Özen ve Sayın Nevzat Akcan’ı yaka-paça meclis salonundan atmaya çalışıyorlar.

HİÇ Mİ KENDİNE DERS ÇIKARMADIN?

Halkın sesini duyurmak, vatandaşlarımızı temsil etmek için seçilmiş meclis üyelerini, meclis salonundan çıkarmak ne demek Sayın Başkan! Bu topraklar Patara Antik Kenti’nde dünyanın ilk meclis binasına ev sahipliği yapmıştır. Hadi, Kaş sana uzak kaldı anladık… Günümüzden yüzyıllar önce, bugün Aksu sınırları içerisinde yer alan, Perge Antik Kenti’nde, ‘Dünyanın ilk kadın belediye başkanı’ olarak yaşamış Plancia Magna’nın hayatından da hiç mi feyz almadın? Hiç mi kendine ders çıkarmadın? Tarihi kaynaklarda, ‘Dünyanın ilk kadın belediye başkanı’ olarak geçen Plancia, günümüzden tam bin 800 yıl önce halkına ve halkının seçtiği temsilcilere öylesine saygı duymuş ki halkı onu ölümsüz kılmak, gelecekteki başkanlara yol gösterici olması için uğruna heykeller yaptırmış, onlarca yazıt oluşturmuş. Hadi, buda size çok uzak geldi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı esnasında meclis kurup, milleti dinlediğini de mi göremediniz.Orion Bazaar ihalesi önümüzde duruyor. Kamuya ait taşınmazları, adrese teslim ihalelerle nasıl birilerine ya da bir takım çıkar çevrelerine peşkeş çekebiliyorsunuz! Siz, Plancia Magna gibi değil de asfalt ihalesi, petrol yeri, turizm bölgelerindeki kaçak yapılarla yani rantla mı anılmak istiyorsunuz!

MECLİS ÜYELERİMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Şimdi, hepinizin huzurunda Sayın Şahin’e soruyorum: Bir belediye başkanı, halkın seçtiği temsilcilerini susturarak nereye varabilir? Antidemokratik uygulamalarla bir belediye ne denli sağlıklı yönetilebilir? Despot uygulamalar daha ne kadar sürdürülebilir? Tek adam rejiminin oldu-bittileri, kanunsuzluk katmerlenmiş gidiyor. Aksu Belediye Başkanı Sayın Halil Şahin’de kendisini Aksu’nun tek adamı olarak görüyor ve halkın malını korumak isteyen meclis üyelerimizi ‘Atın dışarı’ diyerek tek adamlığını ilan ediyor. Sayın Başkan hangi suçlarınızın ortaya çıkması korkusu sizi bu kadar saldırganlaştırıyor? Kimse kusura bakmasın, yan gelip keyfine de bakmasın! Meclis üyelerimiz sahipsiz değildir! Aksu hiç sahipsiz değildir. Usulsüzlük var ise demokrasi çizgisinden sapılmış, hukuksuzluğun karanlığı içine doğru bir gidişat var ise bizler tabiki bunları dile getireceğiz, bazı konuların gün ışığına çıkarılmasını talep edeceğiz.

İL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SAYIN İRFAN YILMAZ’I DARP ETTİ

Bu bağlamda, İYİ Parti İl Başkanlığı olarak, Sayın Şahin’i makamında ziyaret ettik ve meclis toplantısında yaşanan sorunla ilgili kendilerinden bilgi almak, tavrının yanlış olduğunu dile getirmek istedik.  Ancak kendileri bize bilgi vermeyi ve hatasını kabul etmeyi değil, antidemokratik söylemlerini devam ettirmeyi seçmiş, bu olumsuz tavrınla da yetinmeyerek sözlü ve fiziki saldırıda bulunmayı tercih etmiştir.  Bu tablonun devamındaysa salondaki kameralara rağmen, içerideki insanlara dahi aldırış etmeyen bir belediye çalışanı önce bana kabadayılık yapmak istemiş, ardından araya giren İl Başkan Yardımcımız Sayın İrfan Yılmaz’ı darp etmekten geri durmamıştır. Tam da ortamın gerildiği bu anda biz, Osmanlı İmparatorluğumuzun kurucusu Osman Gazi’nin hocası Şeyh Edebali’nin ‘Ey oğul artık Bey’sin! Bundan sonra öfke bize, uysallık sana’ sözleriyle Aksu Belediye Başkanı Sayın Halil Şahin’e seslenirken, sükûnet çağrısı yaptığımız bir anda, ne hikmetse Sayın Şahin, kendisini yatıştırmak için yanına yaklaşan partimizin il yönetim kurulu üyesini önce itiyor ardın da yumruk atıyor.

HALK İRADESİ YOK SAYILIYOR

Tekrar sükûnet çağrısı yaparak, olayın büyümemesi için belediyeyi terk ettik. Görülen o ki tek adam rejiminden destek alanlarla konuşarak bir sorun ortadan kalkmıyor, halk iradesi yok sayılıyor. Meclis toplantısında ve sonrasında kendisinden bilgi almak için makamında ziyaret ettiğimiz Sayın Şahin ve belediye çalışanlarıyla yaşananlar tamamen bu şekildedir. Aksini iddia eden varsa meclis kamera kayıtları da makamda geçen konuşmaların kayıtları da ortadadır.‘İYİ’ niyetle gittiğimiz belediye binasında divan ve yönetim kurulumuza sözlü ve fiziki saldırıda bulunan Sayın Şahin ve belediye çalışanları hakkında emniyet birimlerimize gerekli şikayetlerimizi yapmış durumdayız. Hukuki yollardan hakkımızı sonuna kadar aradığımız gibi vatandaşlarımızın hakkının da gasp edilmemesi için sonuna kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. 

İYİ’LERE SÖZLÜ VE FİZİKİ SALDIRILAR İŞLEMEZ

Belediye başkanının görevi mecliste seçilmiş üyelerimize söz vermek ve dinlemektir. Çünkü bizim meclis üyelerimiz rantı değil, çıkar çevrelerini değil, kendi ceplerini hiç değil, sadece ve sadece vatandaşlarımızın hakkını, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını düşünmekte, aynı zaman da gözetmektedir.   21 yıldır iktidarda olan AKP zihniyeti, maalesef ranta ‘dur’ demek isteyenlere karşı her türlü yola başvurmaktadır. Buradan sizlerin huzurunda başta Aksulu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Antalyalılara söz veriyoruz!  İYİ’lere sözlü ve fiziki saldırılar işlemez! İYİ’ler hakkaniyetten, doğrudan şaşmaz! İYİ’ler ve ‘Cesurlar’ hareketi iktidar yürüyüşünü her şeye rağmen sürdürecektir! Milletimizin hakkını korumaya ‘İYİ’ olmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Hiç kimsenin bundan zerre kadar şüphesi olmasın!.. Yılmayacağız yıkılmayacağız başaracağız, başaracağız, başaracağız…” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.