SON DAKİKA
Hava Durumu

İyi Partili Karacan: Kan Kaybetmiyor, Güçleniyoruz!

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Partimiz güçlenerek yoluna devam ediyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2023 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2023 09:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
İyi Partili Karacan: Kan Kaybetmiyor, Güçleniyoruz!

İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Temayül süreciyle başlayan ve seçimler sonrası devam etmekte olan yıpratma politikalarının kendilerini doğru bildikleri yoldan ayıramayacağının altını çizen İl Başkanı Karacan, İYİ Parti’nin bir takım çevrelerce ortaya atılan algıların aksine güçlenerek yoluna devam ettiğini vurguladı.


‘İDDİALAR HADDİNİ AŞMIŞTIR’

Seçimler sonrası ortaya atılan iddiaların gerçeklerle bağdaşmadığını aktaran Başkan Karacan, bazı çıkar çevrelerince çıkarılan söylentilerin haddini aştığını dile getirdi. İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nın bir takım kişi ya da bazı çıkar gruplarının yalan-dolan beyanlarına teslim edilemeyeceğini vurgulayan Karacan, “Bizler işi-gücü olan insanlarız, siyaseti meslek haline getirerek kendimize rant oluşturma gafleti içine düşenlerden değiliz. Gayemiz, her alanda ileri giden bir Türkiye’nin inşasına bir tuğla daha ekleyebilmek. Liyakatin ve hukukun temel alındığı, bir takım çevrelerin değil 85 milyon vatandaşımızın refah içinde yaşadığı bir ülke için bu makamlara geldik. Teşkilatımız içinde, kişisel çıkarlar yoktur ve olamaz da. İstediklerini alamayanların, seçim süreci sonrası ortaya attıkları iddialar artık haddini aşmıştır” ifadelerini kullandı.

 

‘ALGI YÖNETİMİ YAPMIYORUZ’

Karacan,İYİ Parti’de istifaların ardı arkası kesilmiyor” yönündeki algı operasyonlarına da karşılık verdi. Başkent Ankara’da gerçekleşecek 3. Olağan Kurultay ile birlikte yepyeni bir sürece girileceğini belirten Karacan, “Bugüne kadar ortaya atılan iddialara sessiz kaldık çünkü artık yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyoruz. Kurultayımızla birlikte İYİ Parti üzerindeki fazlalıklarında kurtulacak, partimiz demokrasi çarkının dönmesini istemeyen kişi ve kişilerden temizlenecektir. Seçim bitti, istediğini alamayan, çıkarlarına sahip olamayanlar partimizden istifa etmeye başladı. Evet, bu durum yaşanıyor ama kamuoyunda lanse edildiği gibi değil. Genel Merkezimizin ve il teşkilatlarımızın rantçılara, çıkarcılara geçit vermeyeceğinden emin olan bir grup istifa etmektedir ve partimiz üzerinde olumsuz algılar oluşturma çabası içindedirler. Bakın biz ispatlı konuşuyoruz,  onlar gibi algı yönetimi yapmıyoruz. Girin bakın sisteme İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nın üye sayısında yazılıp-çizildiği gibi bir düşüş göremezsiniz” diye konuştu.


AKP VE CHP’DEN YENİ KATILIMLAR

“Gelecek nesiller için ortaya korkunç bir tablo çıktı. Eleştirinin yok edilmesi, karşıt görüşün susturulması ülkemizin geleceğine korkunç zarar vermekte. Bu gerçeğin farkına varanlarsa İYİ parti çatısı altında bir araya gelmeye devam etmekte. Üye istifalarıyla darbe vurmak istedikleri partimize katılımlar devam etmekte, İYİ’ler ailesi büyümesini ve güçlendirmesini sürdürmekte” diyerek açıklamalarını sonlandıran Başkan Karacan, AKP’den ve CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye katılım sağlayan Av. Merve Terlemez ile Av. Selim Kara’ya tüm yeni üyeler adına rozetlerini takdim etti.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.