SON DAKİKA
Hava Durumu

“KARA % 99 ADAYIMIZDIR”

İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı dün ilçe kamuoyuna bilgilendirmede bulunmak adına bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda habere konu olan, ‘Çatı Adayı Halil Kara’ şekline bir açıklamada bulunmadıklarını belirten Başkan Tınkaz, “ Halil Kara İyi Parti Korkuteli Belediye Başkan Aday Adayımızdır. Kesin adaylık durumu da % 99 netlik kazanmıştır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2018 12:32
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2018 12:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 “KARA % 99 ADAYIMIZDIR”

İlçe gündeminde büyük bir yankı uyandırdığı gözlenen İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Korkuteli’nde ortak adayının Halil Kara olduğu söylemlerine karşılık ilk açıklama İyi Parti Korkuteli İlçe Teşkilatından geldi. İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, teşkilat binasında ilçe kamuoyuna bilgilendirmede bulunan bir toplantı gerçekleştirdi. Tüm yönetimin katılım gösterdiği basın açıklamasında söylemlere açıklık getiren Başkan Tınkaz, Ankara Genel Merkezi ziyaretinde bulunmaları ile ilgili merak edilen konulara açıklık getirdi. İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, “ Öncelikli olarak şunu belirtmek isterim ki Ankara ki gelişmeler son derece güzel.  Milletvekillerimizle görüştük. İnanıyoruz ittifak ile ilgili çok güzel şeyler olacak. Öncelik şuanda Genel Merkezde ki durum Büyükşehir ilçeleri ile alakalı görüşmeler yapılmakta Ankara ve İstanbul ilçeleri nazarında görüşmeler yapılıyor. En kısa sürede Antalya da netlik kazanacak. Gelecek hafta içerisinde Sayın Vekillerimiz iade i ziyaret yapacaklarını söylediler. Biz Ankara’da iken gazetelerde Halil Kara’nın çatı adaylığı ile alakalı olarak bazı haberler çıkmıştır. Halil Kara Çatı Adayı değil, partimizin Belediye Başkan Aday Adayıdır. ‘Çatı Adayı’  bizim ağzımızdan çıkmış bir söylem değildir. Ama inanıyorum ki gazeteci arkadaşlarımız bunu emin kaynaklardan edindikleri bilgilere dayanarak yazmıştır. Bu konuda ne ben ne de Sayın Halil Kara’nın, böyle bir haberden bilgimiz yoktur. Yayınlanan haberleri bizler de sosyal medyadan okuduk” dedi.

“Herkes kabul ediyor ve istiyor”

Diğer bir husus olarak Korkuteli’nde bu ittifak elbette yapılacak diyen Başkan Tınkaz, “Çoğu tabanda bu İyi Parti tabanında da olsa, CHP’nin tabanında da olsa her yerde karşılığı olan bir görüşmedir bu. Herkes kabul ediyor ve istiyor. Ama iş resmiyet kazanmadan da hiçbir şekilde evet Halil Kara Çatı adayıdır diyemeyiz. Veyahut Halil Kara Belediye Başkan Adayıdır diye de diyemeyiz. Bu yüzden sabırlı olmak lazım ne kadar zaman sabırlı olacağız? Çok az kaldı. Görüşmelerimiz neticesinde Korkuteli bir hafta içerisinde netlik kazanacak. Antalya merkez ilçelerinden Aksu ve Kepez gerçeği var. Meclis ziyaretimizde CHP’li Milletvekilleri ile de görüştük onlarda bizlerin desteklenmesi yönünde kanaat sahibidirler. Yani her yerde karşılığı olan bir durumdur bu. 24 Haziran tarihinde biz CHP ile çok güzel bir ittifak yaptık. Gayet iyi geçen bir ittifak süreci idi. Bu ittifakın Korkuteli’nde de devam ettirileceğini düşünüyoruz. Çünkü bizim hiç kimseyle kırgınlığımız dargınlığımız yok. Hep sakin kalmayı tercih ediyoruz. Sakin kalmakta bize kazandırıyor. Ben elbette Yıldıray Bey ile de konuşacağım bu konuyu. Ama netlik kazanmadan da bir İl nezdinde evet CHP İyi Parti’yi Korkuteli’nde destekleyecek denildiğinde Cumhuriyet Halk Partisi ile el ele verip çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“KARA ADAY ADAYIMIZDIR”

Başkan Tınkaz, “Önümüzde ki süreç çok önemli sakin olmak lazım sakin kalmak lazım. Sonuçta hepimiz aynı ilçenin insanlarıyız. Bu durum Cumhuriyet Halk Partisi için de aynı Adalet ve Kalkınma Partisi içinde aynıdır. Benim her zaman söylediğim bir şey vardır. Seçim sürecinde her ne şartta olursa olsun sakin olmalıyız ve sakin kalmalıyız. Tahrik ve kışkırtmalara asla ve asla karşılık vermeyeceksiniz. Ben bunu kendi yönetimim adına söylüyorum. Sonuçta bir kişi kazanacak. Halil Kara ile alakalı evet bizim Aday Adayımızdır. Ama bu konu ilçede bu şekilde değil ortak aday olarak konuşuluyor. Tekrardan belirtmek gerekirse gerekli istişare ve görüşmeler yapıldıktan sonra ortak karara varılır ise o zaman Başkan Adayımızın bir koluna ben bir koluna Yıldıray Başkan girer. Kesin adaylık durumu netlik kazanmamıştır. Yüzde 99 diyelim. Çünkü siyasette her zaman bir açık kapı vardır. İyi Parti Korkuteli Belediye Başkan Aday Adayımız Halil Karadır. Gelişmeler kısa sürede netlik kazanacaktır” şeklinde konuştu
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.