SON DAKİKA
Hava Durumu

Kaymakam Çimşit tebrikleri kabul etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97'nci yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle düzenlenen tebrikat töreninde, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, tebrikleri kabul etti.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2020 15:52
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2020 15:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Kaymakam Çimşit  tebrikleri kabul etti

Kaymakamlık Binası bahçesinde gerçekleştirilen törene; İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer İşlek,  Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Onur Alpaslan, Jandarma Komutanı Teğmen. Vedat Kılınç, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 

ZORLUK VE İMKÂNSIZLIKLARA RAĞMEN KAZANILDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tebrikat Kabul Töreni'nde bir konuşma yapan İlçe kaymakamı Ömer Çimşit, “Büyük Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Cumhuriyetimizin 97’inci yıldönümünü, milletçe büyük bir coşku içinde kutladığımız bu güzel ve anlamlı günde, hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bundan tam 97 yıl önce bu topraklarda, çöken bir imparatorluğun küllerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde yeni bir devlet kurulmuştur. Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Savaşı, onun önderliğinde büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmüş, tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen tarihte eşine az rastlanır bir zafer kazanılmıştır. Bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılarak, tarihimizin en büyük devrimlerinden birisi gerçekleştirilmiştir.

 

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Cumhuriyet büyük bir düşünce devrimi başlatmış olup, çağdaşlık, eşitlik ve özgürlük getirmiştir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Halk kendi kendisini yönetme yetkisini temsilcileri aracılığıyla kullanır. Bu yönetimde yurttaşların seçme ve seçilme hakkı vardır. Devlet yönetimi kişilerin, ailelerin, sınıfların, bir zümrenin  hele hele kökü dışarıda olan bazı örgütlerin eline bırakılamaz ve bırakılmamıştır da. Aziz milletimiz; Kurtuluş Savaşında, Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında ve aradan geçen 97 yıl boyunca Cumhuriyet’ine her zaman sözde değil özde sahip çıkmıştır.

 

15 TEMMUZ GECESİNDE BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU

İşte en son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar bunun en son örneğidir. 15 Temmuz gecesi Aziz Milletimiz, hainlere karşı Kurtuluş Savaşındaki gibi azim ve kararlılıkla mücadele etmiş; Cumhuriyetine, Cumhurbaşkanına, Başkomutanına, Anayasasına, Anayasal Kurumlarına, Valiliklerine, Kaymakamlıklarına, özgürlüğüne ve demokrasisine sahip çıkarak devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız bir şekilde bir kez daha ortaya koymuş ve bunu da eşi benzeri olmayan bir örnek bir mücadeleyle tüm dünyaya göstermiştir.

 

YURDUMUZU ALÇAKLARA TESLİM ETMEMİŞTİR

Aziz Milletimiz 15 Temmuz gecesinin zifiri karanlığında; güneşin doğuşunu, toz-dumanın geçmesini, etrafın günlük-gülistanlık olmasını beklemeden Cumhuriyetine sahip çıkmıştır. Tankın, uçağın, helikopterin Ağır Makineli silahların kendisine gelmesini beklemeden, hain darbecileri arayıp bulmuş, karşılarına dikilmiş 250 şehit, 2 bin ’den fazla Gazi vermiş ancak yurdumuzu alçaklara teslim etmemiştir. Kısacası Aziz Milletimiz kadın-erkek demeden 7’den 77’ye her zaman ve her şartta Cumhuriyetinde sözde değil özde sahip çıkmıştır.

 

BU ZOR GÜNLERİ DE EN KISA SÜREDE GERİDE BIRAKIRIZ

Değerli Korkutelililer, içinde bulunduğumuz günlerde; tüm dünyada Covid-19 salgını ve vaka artışları halen devam etmekte olup, özellikle Avrupa kıtasında salgının seyrinde bir yükselme yaşandığı görülmektedir. Koronavirüs Salgını; Dünyada yaklaşık 44 milyon 100 bin insana virüsün bulaşmasına, 1 milyon 169 bin insanın vefat etmesine sebep olmuştur. Salgının önlenmesi için Bakanlıklarımız, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız her türlü tedbiri almaktadır. Alınan tedbirleri toplumumuzun ve vatandaşlarımızın hayatını zorlaştırmak için değil, sağlığını korumak için alınmakta ve uygulanmaktadır. Alınan kararlara ve tedbirlere uyduğunuz için sizlere ve tüm ilçemiz sakinlerine teşekkür ediyorum. Bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde olur, vürüsle azim ve kararlılıkla mücadele eder, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarsak, bu zor günleri de en kısa sürede geride bırakırız.

 

BİRLİK VE DİRLİĞİMİZİ HER ZAMAN KORUMALIYIZ

Türkiye Cumhuriyeti, köklü, güçlü ve büyük bir devlettir. Bu büyüklüğe yaraşır biçimde birlik ve dirliğimizi her zaman korumalıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır. Bu büyük günü 97’inci yıl dönümünde bayramınızı kutluyor, bu vatan uğruna bu topraklar uğruna kanlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi özellikle de ilçemiz şehitleri ve gazilerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.