SON DAKİKA
Hava Durumu

"Kefenleri kar olan kahramanları unutmadık"

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen, Sarıkamış harekatında soğuktan donarak ölen binlerce şehidimizin şahadet yıl dönümü sebebiyle bir açıklama yaptı. Başkan Çimen yapmış olduğu değerlendirmesinde şiir kesitlerine de yer vererek, "Öyle bir üşüdün ki ebediyen yanmazsın" diyordu şair.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2018 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2018 10:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
 "Kefenleri kar olan kahramanları unutmadık"

Aralık 2018 bundan Tam 104 Yıl önce binlerce vatan evladının binlerce fidanın vatan uğruna hakka yürüdüğü tarihtir. Geride bıraktığımız bu özel gün anısına basın bülteni yayınlayan Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen, Sarıkamış harekatında soğuktan donarak ölen binlerce şehidimizin şahadet yıl dönümü sebebiyle yaptığı açıklamasında, " Şehitlerin adeta o gün, Sarıkamış hava soğuk her yer beyazdı, beyaz bir kalem kaderimizi yazdı, okuyamadık diye birbirimize güldük. Gülerken donduk, bembeyaz öldük. Dedikleri gün idi. Öyle bir üşüdün ki ebediyen yanmazsın diyordu şair. Vatan için kefenleri kar olan kahramanlar  Rabbim Şahadetlerini kabul eylesin. Kulağımıza okunduğunda ilk ezan, Şehitlik defterine adımız yazıldı. Yemen’de yandık, Sarıkamış’ta donduk, Yiğitçe, Mertçe, Mehmet’çe, Sarıkamış Şehitlerini, şahadetlerinin 104. yıldönümünde rahmetle, minnetle ve saygıyla yâd ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Ziya Çimen günümüzde olup bitenleri tarihten ibret alarak değerlendirdi. Çimen, açıklamasını şu şekilde devam etti. " Bir çok yönüyle ibret almamız gereken bu acı vakıayı kalbimizde ve aklımızda tutacağız. Yapılan yanlış uygulamaların sonuçlarının ne kadar acı olabileceğini unutmayacağız. Tedbirsizliğin ve hayalperestliğin bize nelere mal olduğunu görmüş olduk. Bugün Sarıkamış'ı anıp ibret almamak büyük bir talihsizliktir. Sonunun nereye varacağı belli olmayan amacın ne olduğu hedefin ne olduğu belli olmayan hareketlere girişmek ve bilhassa ABD'nin telkinleri ile hareket etmenin sonuçları yeni Sarıkamışlar olması demektir. Havuz medyasının halkımız üzerinde her koldan algı operasyonu başlattığı bugünlerde paldır küldür bir işlere girişileceğinin işaretleri verilmektedir. Biz buradan uyarıyoruz. Yok ABD Suriye'den çekiliyormuş. Yok efendim her şey kontrolümüz altında imiş. Bunların hepsi bir oyunun parçası. Eğer terör devleti İsrail susuyor ise demek ki sinsi bir oyun sahneye konulmuş demektir. Unutmayalım ki ABD'yi Trump değil İsrail lobisi yönetmektedir. Yöneticilerimizi buradan uyarıyoruz. Sakın bu oyunlara gelip tuzakların içine düşmeyin. Bu millet tekrardan bir Sarıkamış yaşamak istemiyor. Sarıkamış şehitlerimizi tekrardan saygı ve minnetle anıyoruz" dedi
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.