SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“Kerkük,Türk'ün öz yurdu, öz vatanıdır”

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, “Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon vatandaşı ile gözünü dahi kırpmadan daima Kerkük'ün yanında olmaya ant içmiştir” dedi.
Haber Giriş Tarihi: 26.09.2017 11:09
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi Yapılmışev yaptığı açıklamada “Kerkük Türk'tür. Sonsuza dek ise Türk kalacaktır. Kerkük,Türk'ün öz yurdu, öz vatanıdır. Orada ki soydaşlarımız, çilekeş ve ızdıraplı hayatları ile yurtlarını terk etmeyecek kadar asil bir milletin evlatlarıdır. Kerkük can parçamız,göz bebeğimiz ve zulme direnişin en güçlü diğer adıdır. Haksızlığa başkaldırışın vücut bulmuş hali ve asalet timsali Aziz Türkmen kardeşlerimizin her biri,haklı mücadelesin de,yüksek ahlak ve cesaret sembolüdür.Türkiye Cumhuriyeti, 80 milyon vatandaşı ile gözünü dahi kırpmadan daima Kerkük'ün yanında olmaya ant içmiştir” dedi. Yapılmışev sözlerine şu şekilde devam ederek “Kerkük'ü fitneyle oyuna getirmek isteyenler her kim olursa olsun apaçık düşmanımızdır. Yarın bununla da yetinmeyip Türkiye'nin sınır ötesin de bir Kürt devleti kurup gözlerini Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimize, Diyarbakır'a Hakkari ve Şırnak'a dikecek olan şeref yoksunlarıdır. Kısacası yılanın başı mutlaka erkenden ezilmelidir” şeklinde konuştu. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,