SON DAKİKA
Hava Durumu

KORKUTELİ’DE HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, seçim beyannamesinde sözünü vermiş olduğu projeleri tek tek hayata geçiriyor. İşlek’in seçim kitapçığında bulunan ve Bölge Trafik Müdürlüğü'nün ilerisindeki 23 dönümlük arsaya projelendirilen Türkiye’nin en büyük Kapalı Hayvan Pazarı ve Borsasının açılışı dualar ile gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2020 18:28
Haber Güncellenme Tarihi: 28.07.2020 18:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
KORKUTELİ’DE HİÇ BİR ŞEY  ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Antalya ve çevresinde ruhsatlı bir hayvan pazarı olmadığı için artık tüm alım satımlar Korkuteli’nde yapılacak. Bu nedenle Korkuteli'ne yeni bir vizyon kazandıracak olan projenin açılışına da katılım oldukça yoğun oldu. Açılışa; Korkuteli İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, CHP Korkuteli İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Selda Sert, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Gökhan Karaca ve çevre ilçelerin belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

KORKUTELİ’MİZİN İSMİ YAYILMAYA BAŞLADI

Protokol konuşmalarının ardından açılış konuşmasını yapan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, 15 aylık süreçte yaptığı projeleri anlattı.  İşlek, “Kalbi Korkuteli için atan, Korkuteli’de ki hizmetleri için atan Korkutelide yapılan hizmetlere ne neden niçin nasıl diye soru sormadan destek veren kalbi kendi ili ilçesi için atan bir taşı bir taş üzerine koyarak bu memleketin gelişmesi için bir şeyler yapmaya çalışan tüm siyasilere bürokratlara buradaki bütün katılımcılara hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Bundan önceki açılışlarda bu güne kadar Allah resmi bir açılışı nasip etmedi. Hepsi gayri resmi oluyor bu aralar dualar ile. Açılışlarda ya kar yağıyor temel atamıyoruz. Ya aşırı yoğun seller geliyor duruyoruz. Ya pandemi giriyor. Bunda da bir hikmet vardır diyoruz ama buna rağmen Korkuteli’mizin ilçemizin ismi her alanda yavaş yavaş önce Antalya’ya ve daha sonrasında da diğer ilçe ve illere yayılmaya başladı.

 

14 TANE PROJEDEN 12 TANESİ BİTTİ

Bunun sebebi de şu; 31 Mart akşamında, öncesinde seçim öncesinde, seçim sonrasında hep şunu söyledik. 1 Nisan itibariyle Korkuteli’nde hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Ben bunu buradan tekrarlıyorum; Ey Korkuteli o seçim öncesinde evlerinizde söz verdiğimiz taahhüt ettiğimiz namusumuz dediğimiz proje kitapçıklarına ara sıra bakın. Çünkü 14 tane projeden 12 tanesi bugün bununla beraber 12 tanesi bitti. Sadece iki projemiz kaldı. O iki projeyi de özellikle önümüzdeki seneye bıraktık. İstesek onu da 3 ayda bitirirdik.

PROJELERİMİZİN %94’ÜNÜ YAPTIK

 Ama hizmetlerin bir sıralaması var. Örneğin bu Kapalı Hayvan Pazarı bu sene değildi seçime iki sene kala yapılsaydı üreticilerimiz pazarımız oturması o kadar geç olacaktı. Çünkü bu pazarın Pazar olabilmesi, borsanın borsa olarak yükselebilmesi için Türkiye’de en aşağı 2-3 yılda gelişiyor. Tüccarları toplayacaksın, otelcileri toplayacaksınız, kasapları toplayacaksınız belli bir süreç var o yüzden bu sene yaptık. Ne güzel bir tesadüftür ki bugün 15. ayımız. Hizmete başladığımızın 15. Ayı. Yani 60 aylığına seçildik, 4’te 1’inde Allah’ım projelerimizin %94’ünü yapmayı bize nasip etti.

 

KORKUTELİ HALKINA BİNLERCE TEŞEKKÜR EDİYORUM

 O yüzden ben bu hizmeti yapmak için fırsat vermiş, oy vermiş vermemiş bütün Korkuteli halkına binlerce teşekkür ediyorum. Niye projeleri erken erken yapıyoruz. Gençler için yüzme havuzu yaptık niye hemen yaptık çünkü bu yaz gelen yazlıkçılarımız Antalya’dan görsün ki artık Korkuteli ye gelmekten vazgeçmiş dedelerimizin torunları babalarımızın çocuklarına bu yaz sonunda gittiğinde artık diyebilecekler ki ey torunum, ey oğlum hadi gelin bak Korkuteli’nde yüzme havuzu var, canın sıkılmaz.  Spor yerleşkesi var.  Niye iddia ediyoruz ki Türkiye’nin en modern ve en iyisi Altuncan Hatun Kadın Merkezini yaptık.  Çünkü o kadınlarımız bu sene onu kullanacaklar ki Antalya’ya gittiklerinde diğer ilçelere gittiklerinde bayan arkadaşlar bayan arkadaşlarına diyecek ki hiç canınız sıkılmaz hamamından saunasına sıpasından platesine güzellik merkezinden kurslarına Türkiye’nin en modern kadın merkezi var bizim için yapıldı diye bilsinler diye bu sene yaptık.

Niye Kanal Korkuteli’yi yaptık. Kanal Korkuteli’ye yarın iki otobüs Rus turist geliyor. Çok şükür başladık, bu esnaf için oluyor. Kanal Korkuteli’yi bu sene yaptık ki yazlıkçılarımız insin Antalya’da canınız sıkılmıyor her akşam 9-11 arasında ses ışık şovu var. Altı tane belde belediyemizi açacağız dedik üçüncü ayında açtık. Şimdi de çok şükür beşinde hizmet veriyoruz. Beldelerimizdeki kapanan belediyeler açıldı. Oradaki vatandaşlar çok şükür bütün belediyecilik işlemlerini oradan halledebiliyorlar.

 TOPLAM ÇÖZÜM EKİBİ DEVAM EDECEK

Toplam Çözüm Ekibi dedik seçim boyunca anlattık. Dedik ki; biz pazartesi sabah sekizde bir köye gireriz Cuma akşam beş buçukta çıktığımızda 52 köyümüz var. 1 yılda 52 haftamız var kuralarımızı seçtik. 28. Köyü bitirdik şimdi inşallah çok yakın süre içerisinde Seyirparkı açtıktan sonra biz projelerin devamı noktasında bir proje daha yapacağım. Emekliler Merkezine başlıyoruz. Toplam çözüm ekibi devam edecek 29.uncu köyden Emekliler merkezimizin de 16-17 Temmuzda inşallah temelini atacağız. 30 günde de onu bitireceğiz.

 

ŞİMDİ EMEKLİLERİMİZ İÇİN YAPIYORUZ

Yine iddia ediyoruz; İsteyenler bir üst modelini gösterebilir. Korkuteli’nde emekliler Türkiye’deki en büyük şansa sahip olacaklar. Türkiye’nin en modern en keyifli en sağlıklı en hoş emekliler merkezini yaşayacaklar. Gençlerimiz ile ilgili yaptık. Turizmimiz esnafımız ticaretimiz için yaptık. Kadınlarımız için yaptık. Şimdi emeklilerimiz için yapıyoruz. 450dönümle Antalya’nın en büyük içerisinde 14 aktivitenin olduğu yine Turizmin bağlantılı olan Antalya’nın hemen hemen en lüks et restaurantına sahip Go-kartından pantboluna 1200 kişilik anfik tiyatrosundan hafta sonlarında bir konser bir tiyatro kültürel etkinlikleriyle Seyirparkı yaptık. Tüm bölgemiz için bugün sabah saat:05,30’da ilk bismillah birinci gün açtık 1476 tane hayvan geldi bugün il gün olduğu için. 800 küsur tanesi satıldı burada ve üretici yüzü gülerek çıktı buradan çok şükür.” dedi.

 

HELALLİK ALMAK İSTEYENLERİ BEKLİYORUM

Başkan İşlek konuşmasının sonunda helallik isteyerek, “Kabini yanlışlıkla kırdığım 15 ay içerisinde adaletsiz olarak davrandığımı düşünen kalbi kırık olan belediye bana yanlış yaptı belediye bana adaletsizce davrandı diyen kişi gelsin hakkını benden istesin Rica ediyorum karşılıklı helalleşelim. Çünkü bugün buradayız. Belki beş saniye sonra yokuz kimsenin kimse üzerinde vebali kalmasın. Her çarşamba günü saat:08.00 akşam 08.00 yine o belediyede akşama kadar helallik almak isteyenleri de bekliyorum.  

 

AZ LAF ÇOK İŞ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Onun dışında seçimde söylüyordum birileri dalga geçiyordu. Ben çizmeleri ayağıma giyeceğim köy köy gezeceğim ben köylü çocuğuyum demiştim. Bakmayın böyle sosyetik giyindiğime Allah nasip derse çarşamba gününün dışında da benim ayağımda çizme kimi zaman ATV, kimi zaman traktör, kimi zaman çöp arabasının üstünde  belediye başkanınız değil bir kardeşiniz, çocukların gençlerin abisi, yaşlıların evladı olarak sabah:6 gece 1 çalışmaya Az laf çok iş yapmaya devam edeceğiz. O yüzden hepinize şimdiden haklarınızı helal etmelerinizi istiyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Selim Yazıcı’nın duası ile Kapalı Hayvan Pazarı ve Borsasının açılışı yapıldı. Açılışın ardından Başkan İşlek davetliler ile projeyi gezerek proje hakkında bilgilendirmede bulundu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.