SON DAKİKA
Hava Durumu

Korkuteli-Elmalı Yolu 10 Yıldır Bitirilemedi

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeler sırasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Antalya’da yaşanan ulaşım sorununu, bitmeyen yolları ve kavşakları bunun neticesinde vatandaşların yaşadığı mağduriyeti gündeme getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2023 13:02
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2023 13:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Korkuteli-Elmalı Yolu 10 Yıldır Bitirilemedi

BU YOL NE ZAMAN BİTECEK?

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI Plan ve Bütçe Komisyonu’da yaptığı konuşmada; Korkuteli-Elmalı yolu da bugüne kadar çift şeritli olarak Özdemir köyü veya -şimdi mahalle oldu- mahallesine kadar geldi, ötesine çift şeritli olarak geçemedik, çok kısa bir güzergâhı tek şerit olarak yaklaşık 3 kilometre bitti ama Özdemir'den Elmalı'ya kadar olan güzergâh da bitirilemedi. Yaklaşık ne kadar oldu derseniz, bu yola başlayalı on yıl oldu. Yani sizden önce çok bakanlar geldi geçti. Bu yol ne zaman bitecek? Elmalı halkı cezalı mı? Neden bitmiyor?” diye sordu.

ELMALI-GÖMBE YOLUNA ACİLEN BAŞLANILMASI GEREKMEKTEDİR

Av. Cavit ARI; “Elmalı açısından çok hayati bir yolumuz daha var; Elmalı-Gömbe yolu. Bu yol da gerçekten, özellikle yazın çok fazla işleyen bir yol. Bir taraftan bölgedeki üreticiler açısından, köylülerimiz açısından çok hayati bir yol, bir taraftan da Elmalı-Kaş-Fethiye istikametine de devam eden bir ara yol niteliğinde. Ölümlü kazaların çok sayıda olduğu bir yol. Buraya da acilen başlanılması gerekmektedir. Hayati nitelikte olan bu yola ne zaman başlanacak? Daha ne kadar ölümlü kaza bekleniyor?” dedi.

KORKUTELİ-SÖĞÜT-FETHİYE ÇEVRE YOLU, KARABEL TÜNELİ'YLE DE TAMAMLANMASI GEREKİRKEN HER SEÇİM DÖNEMİNDE ŞANTİYE AÇILIP, SEÇİM BİTİNCE YENİDEN ÇALIŞMALAR DURUYOR

Av. Cavit ARI konuşmasına devamla; “Yine, böyle uzun bir hikâyesi olan bir yoldan daha bahsetmek istiyorum: Korkuteli-Söğüt-Fethiye istikametinde bulunan bir yol. Kaş-Fethiye-Seydikemer-Dalaman-Ortaca-Köyceğiz istikametine doğru giden ana bir yol ve bu yol Karabel Tüneli'yle de tamamlanması gerekiyor. Bayburt İnşaat tarafından yapılan, yani meşhur sizlerin çok yakından tanıdığı bu firma tarafından yapılan bir yol ancak şöyle söyleyeyim, o bölgeyi bilen arkadaşlar diyorlar ki: "Her seçim döneminde şantiye açılır, o bölgede çalışma varmış gibi bir hava yaratılır, biraz çalışılır, akabinde de seçim biter, iş biter." Şimdi, önümüzde yerel seçim var, şantiye yeniden kurulmuş, gözümüz aydın olsun; herhâlde seçim sonrası bu inşaat yeniden duracaktır. Burası Antalya'dan Fethiye istikametine ve özellikle de turizm bölgesi olarak o bölgelere giden en hayati yoldur yani hem Antalya'yı hem Muğla'yı ilgilendiren bir güzergâhtır” diyerek Antalya’da yaşanan ulaşım sorununu direkt Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na ileterek konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.