SON DAKİKA
Hava Durumu

Korkuteli - Elmalı yolu trafiğe açıldı

Korkuteli Elmalı bölünmüş yol çalışmaları ödenek krizi nedeni ile sekteye uğramış ancak Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve Ak Parti Elmalı İlçe Başkanı'nın girişimleri ile yeniden başlamıştı. Korkuteli Elmalı arası duble yolu geçtiğimiz gün itibari ile ulaşıma açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.11.2018 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 30.11.2018 10:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Korkuteli - Elmalı yolu trafiğe açıldı

ÇALIŞMALAR SEKTEYE UĞRAMIŞTI

Korkuteli- Elmalı arasındaki 40 kilometre uzunluğundaki bölünmüş yolda devam eden sıcak asfalt çalışmasının bir kısmı tamamlandı. Toplam maliyeti 456 Milyon 672 bin TL değerinde olan yolun karakteristik özelliği bitümlü sıcak karışım bölünmüş yol şeklinde olacak. Yol tek şerit olarak trafiğe açıldı. Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin’in girişimleri ile yapımına başlanan Elmalı-Korkuteli bölünmüş karayolu, Karaman belindeki çalışmalarında tamamlanmasıyla tek şerit olarak araç trafiğine açıldı. Konu ile ilgili Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçe kaymakamlığına yazı yazıldı ve vatandaşlar bilgilendirildi. Korkuteli Kaymakamlığına gönderilen yazıda, “ Bölge Müdürlüğümüzce ihalesi yapılan ve yol yapım çalışmaları devam eden Korkuteli Elmalı Karayolu’nun inşaat işleri büyük ölçüde tamamlandı." ibareleri kullanıldı.

TRAFİĞE AÇIK OLACAK

Yazıda, "Korkuteli Elmalı Karayolu’nun; toprak işleri sanat yapıları, köprü işleri ve BSK Üst Yapı işleri inşaat işinde, ilgili yazımızda patlamalı yol çalışmaları nedeni ile trafik akışı Korkuteli Kızılcadağ, Kızılcadağ Öküzgözü yolundan sağlanacağı belirtilmişti.  Korkuteli Elmalı yolunun km 5+000-25+000 arasında patlamalı yol yapım çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış olup bölünmüş yol olarak binder seviyesinde tamamlanmıştır. Km 10+000-25+300 arsı sol yol alt temel seviyesinde tamamlanarak geçici olarak trafiğe açılması için sathi kaplaması yapılmıştır. Korkuteli Elmalı yolunun Km 0+000-10+000 arası bölünmüş olarak, Km 10+000-25+300 arası tek yol servis yolu olarak kış mevsimi süresince 27.11.2018 tarihi itibariyle trafiğe açılacaktır.” İbareleri yer aldı. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.