SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Korkuteli’nde ilk kez Yörük göçü yapıldı

Dün öğleden sonra Korkuteli’nde ilk kez temsili Yörük Göçü yapıldı. Göçe Antalya Yörük İl Beyi Hamdi Sarıca, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ve vatandaşlar katıldılar.
Haber Giriş Tarihi: 31.08.2017 13:12
https://www.korkutelimanset.com
kapak resmi Korkuteli Belediyesi'nin Yörük kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla bu yıl ilkini düzenlediği Yörük göçü gerçekleştirildi.  Göç Duası'nın ardından geleneksel Yörük Göçü ile Korkuteli 100. Yıl Stadyumundan Mehteran ile başlayan göç yine aynı yerde son buldu. Temsili göçte, geleneksel kıyafetleri ve deva kervanı ile Yörükler Korkuteli caddelerinde renkli görüntüler oluşturdular. Göç için günler öncesinden Korkuteli’nde 100. Yıl Stadyumunda Yörük çadırları kuruldu ve Alanya’dan develer getirtildi. Temsili göçe; Antalya Yörük İl Beyi Hamdi Sarıca, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, Başkan Yardımcıları Hasan Önal,  Süleyman Memioğlu’ da katılırken. Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe örgütü Başkanı Mehmet Küçükkavukçu’nun yanı sıra diğer siyasi parti temsilcileri, kamu kurum temsilcileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce “Akdeniz'de binlerce yıldır yaşatılan Yörük kültürünü bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Yörük göçü ile gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş gelenekleri yeniden yaşatmayı ve Yörük kültürünün tanıtılmasını hedefliyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan başta, Antalya Yörük İl Beyi Hamdi Sarıca olmak üzere Antalya Yörükler Derneğine ve bize destek veren herkese teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Korkuteli, Manşet, Gazete, Korkuteli Gazeteleri, Korkuteli Gündem, Yerel Haberler, Korkuteli Haber, Korkuteli Son Dakika, Korkuteli Medya, Korkuteli Haberleri,