SON DAKİKA
Hava Durumu

Korkuteli’ne Arıtma Tesisi Yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısında görüşülen Korkuteli’ne yapılması planlanan 'Atıksu Tesisleri Alanı'nın (Arıtma Terfi Merkezi) 1/1000 ve 1/5000 ölçekli uygulama imar planı maddesi Ak Partili meclis üyelerinin 'Hayır' oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Yeni yapılacak arıtma tesisinde günlük 100 ton çamur kurutulması planlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2022 09:19
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2022 09:19
https://www.korkutelimanset.com
Korkuteli’ne Arıtma Tesisi Yapılacak

GÜNLÜK 100 TON ÇAMUR KURUTULACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Gündeminde yer alan Korkuteli ilçesi İmecik Mahallesi'ne yapılması planlanan 'Atıksu Tesisleri Alanı'nın (Arıtma Terfi Merkezi) 1/1000 ve 1/5000 ölçekli uygulama imar planı maddesinde AK Parti grup başkanı Ali Çetin tepki göstererek, bu maddenin 3 meclistir gündeme geldiğini, orada hali hazırda bir tesisin olduğunu söyledi. Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, İmecik'e yapılması planlanan Atıksu Tesisinin detaylarını anlattı. Antalya'nın atıkların bertarafı konusunda sıkıntı çeken bir il olduğunu belirten Cem Oğuz, “İmecik'te 2013 tarihinden itibaren özel bir firmanın bertaraf tesisi mevcuttu. Onun etrafında bulunan 123 bin metrekarelik alanın 3 yıl önce 36 ay süreli ön tahsisi yapılmıştı. 11 Kasım 2022'de bu süre bitecek. Bu nedenle bu yer Antalya için çok önemli. Rezerv alanı olarak tutulması gerekiyor. Çok modern bir sistemle günlük 100 ton çamur kurutulacak. Çıkan 25 ton kuru malzeme çimento endüstrisine verilerek ham madde olarak kullanılacak" dedi.


YARANMAK İÇİN YAPMAZLAR MERAK ETME

Cem Oğuz'un açıklamalarına tepki gösteren AK Parti Meclis Üyesi Abdurrahman Yılmaz ise “Ben 15 yıldır meclis üyesiyim. Koskoca Antalya'da başka yer bulamadınız mı? Bir tek burayı buldunuz. Zaten özel sektörün yaptığı bir tesis var. O bugün var yarın yok ama ben meclis üyeliği yaptığım dönem içerisinde böyle bir şeyin yapılmasını istemiyorum. Duyarlılık bekliyorum. Elinden tutup daire başkanı yaptığım bir arkadaş size yağcılık yapmak için bunu yapıyor. Bir tane var zaten neden ikincisini getiriyorsunuz. Size yaranmak için bunu yapıyorlar. Keser döner sap döner hesap döner. Dallı budaklı iş yapıyorsunuz" diye konuştu. Bunun üzerine Başkan Böcek, “Yaranmak için yapmazlar merak etme. Zaten 2023'te hesap dönecek siz hiç merak etmeyin. İmecik'e neden bu güne kadar sahip çıkmadın" dedi. İlgili gündem maddesi Ak Partili meclis üyelerinin 'Hayır' oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.