SON DAKİKA
Hava Durumu

Mecliste komisyon kararı polemiği

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı devam toplantısı dün yapıldı. Meclis toplantısında Korkuteli ile ilgili Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi sırasında Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu ile Belediye Başkanı Ömer İşlek arasında kısa süren bir polemik yaşandı. Yaşanan polemiğin ardından ilgili komisyon raporunun görüşüldüğü madde meclisten oy çokluğu ile geçti

Haber Giriş Tarihi: 17.10.2020 12:48
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2020 12:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Mecliste komisyon kararı polemiği

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KORKUTELİ KONUŞULDU

5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 13.maddesine göre, Büyükşehir Belediye Meclisi çeşitli gündem konularını görüşmek üzere Cuma günü saat 14.30’da Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında bulunan Meclis Toplantı Salonunda bir araya geldi. Toplantı Gündem Maddeleri içerisinde bulunan 27’inci madde; Korkuteli Belediyesi sınırları içerisinde, Kargalık Mahallesi, 425 ada 1 parsel ve tescil harici alanın depolama alanından pazar alanına dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu’nun görüşülmesi idi.

 

MANAVOĞLU: ÇEKİMSER OY KULLANACAĞIM

İlgili madde görüşülürken Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu ile Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek arasında kısa süren bir polemik yaşandı. Oylama öncesinde Saadet Partili Manavoğlu söz alarak; “ Sayın Başkanım 27’inci madde bilindiği üzere Korkuteli Pazaryeri ile ilgili. Geçtiğimiz meclislerde de aynı tartışmaları yapmıştık. Burada benim kaygılarım var onu dile getireceğim ve çekimser oy kullanacağım. Bu maddeyi geçirdiğimiz zaman pazaryerine bir yere kavuşturmuş olacağız. Geçen mecliste almış olduğumuz Pazaryerinin yıkıma hayır kararına ters bir karar almış olacağız. Yani öyle bir algı oluşacak, Pazar yerinin yeri değişecek ve Pazar yeri yıkılabilir algısı oluşacak benim bir kaygım bu. İkinci kaygım mevcut pazar yerinde pazarcı halkının akıbeti belli değil. Alel acele gelmiş bir madde. Üçüncüsü de daha öncede belirttiğim gibi yerinin uzak olması bunlardan dolayı ben çekimser oy kullanacağım. Memleketime yapılmış olan hizmete karşı değilim, Hayır’da veremiyorum çekimserim.” Dedi.

 

İŞLEK: 264 PAZARCININ BELEDİYEDE DİLEKÇESİ VAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mehmet Hacıarifoğlu’da, “Bu konuda kaygıları var oradaki pazarcı arkadaşların da. Yerimiz yıkılacak, yeni bir Pazar yerimiz yapılacak mı? Bunun sözünü veriyor mu başkan?” diyerek sözü Başkan İşlek’e verdi. İşlek; “Dört ay önce Pazar yeri olarak getirdiğimiz yerden sonra zaten şuandaki mevcut kapalı pazaryerimiz yıkılıyor. Yeni yerine açık olarak bir yere yapıyoruz zaten. 264 tane pazarcımızın daha önce çeşitli sebeplerle beyinlerine girilip, siyaseten bir şeyler yapıldı. Şuanda da 264 pazarcımızın, 264’üde biz bu işi yanlış anladık diye belediyemizde dilekçeleri var, mevcut yerde yapılıyor bu bir.

 

BELEDİYE HİZMET ALANI OLARAK MECLİSTEN GEÇTİ

İkincisi de komisyon raporunu düzgün okursak sizin almış olduğunuz komisyon raporunda pazaryeri olarak değil, belediye hizmet alanı olarak geçiriyoruz şuan da burayı. Zaten biz elinde sonunda burayı mevcut pazaryerini yıkıyoruz. Herkes müsterih olsun Korkuteli’nin gerçeklerini, Büyükşehir gerçeklerinde de konuşursak sıkıntı çıkmaz.” diye konuştu. Yaşanan polemiğin ardından oylamaya geçildi. Oylamada Saadet Partisi Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu’nun çekimser oy kullanmasına karşın diğer meclis üyelerinin evet oyuyla ilgili madde gündemden oy çokluğu ile geçti. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.