SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, basın mensupları ile bir araya gelerek MHP Korkuteli İlçe Teşkilatının 2020 yılı faaliyet raporunu paylaştı. Başkan Yapılmışev konuşmasında ayrıca dünyada, ülkemizde, Antalya’da ve ilçemizde 2020 yılına damga vuran yılın olaylarından bahsetti.

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2021 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2021 09:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
MHP 2020 YILINI DEĞERLENDİRDİ

2020 FELAKET YILI OLARAK LANSE EDİLDİ

Yapılmışev; 2020 yılının son günlerinde 2020 yılının değerlendirmesini Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı olarak yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle 2021 yılının ülkemize, dünyaya, tüm vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını sağlıklı ve mutlu günle getirmesini canı gönülden temenni ve dua ediyorum. 2020 yılı belki bazılarına göre felaket yılı olarak lanse edildi. Hepimizin üzüntü yaşamış olduğu bir yıl olarak hafızalarımızda yerini korudu. Öncelikle 2020 yılında herhangi bir sebeple hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, hasta vatandaşlarımıza da kısa zamanda acil şifalar diliyoruz. 2020 yılı hepimizin hafızalarından Covid 19 virüsü sebebiyle meydana gelen korona hastalığının yıkımı sonucu bizlere üzüntü yaşattı.

 

TEŞKİLAT ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETTİK

Covid 19 hastalığının sonuçları hala ortadan kaldırılmış değil. Sevincimiz odur ki bu hastalığın aşısı ülkemize ulaşmış durumda. İnşallah bundan sonra aşının uygulanmasıyla bu hastalığın ortadan kaldırılması hepimizin ortak temennisi. Tabi ki 2020 yılında özellikle teşkilatımızda yapmış olduğumuz toplantı da Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı olarak öncelikle sizlere sunmak istiyorum. 2020 yılında her sene olduğu gibi bizlerde pandemi sürecinin elverdiği noktada teşkilat çalışmalarımıza devam ettik. Bu çalışmalar ölçüsünde bundan sonra hemşehrilerimizle teşkilat çalışmalarını sunmayı arkadaşlarımız ile yaptığımız istişarelerde uygun gördük.

 

2020 YILINDA 356 FAALİYET GERÇEKLEŞTİRDİK

2020 yılında pandemiden arta kalan dönemde yapmış olduğumuz saha çalışları ve faaliyet raporunu arz etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak 2020 yılında bizler ne yapmışız. Resmi Kurum Ziyaret Faaliyetleri adı altında 30 ziyaret gerçekleştirdik. Resmi bayram faaliyetleri kapsamında 11, mahalle ziyaret faaliyetleri kapsamında 27, sanatsal faaliyetler kapsamında 6, spor faaliyetleri kapsamında 10, kültürel faaliyetler kapsamında 14, yönetim kurulu toplantı faaliyetleri kapsamında 28, MHP İlçe Kadın Kolları faaliyetleri kapsamında 17, genel sosyal faaliyetler kapsamında 32, özel günler ile ilgili faaliyetler kapsamında 18, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında 20, açılış tören faaliyetleri kapsamında 11,  esnaf ziyaret faaliyetleri kapsamında 23, belediye projeleri saha inceleme faaliyetleri kapsamında 19, basın ve yayın faaliyetleri kapsamında 9, toplam çözüm ekibi faaliyetleri kapsamında 17, belediye meclisi olağan toplantı faaliyetleri kapsamında 5, MHP Korkuteli İlçe Teşkilatı ziyaret kabul faaliyetleri kapsamında 44, MHP il başkanlığı programlarına katılım faaliyetleri kapsamında 15 olmak üzere toplam 356 faaliyet gerçekleştirdik. 

 

3 AY ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMEN ASKIYA ALDIK

Bu faaliyetleri yaparken pandemi olmasından kaynaklı sahaya çok fazla çıkamadık. 11 Mart ile 29 Mayıs arasında teşkilat çalışmalarımızı tamamen askıya almıştık. Ülkemizde alınan genel bir karar doğrultusunda sokağa çıkma yasağı vardı. Tüm faaliyetler resmi kurum ve partiler olmak üzere tüm programlar askıya alınmıştı. 11 Mart ve 29 Mayıs arası hiçbir faaliyet yapamadığımızı dikkate alınmasını arz ediyorum. Yine bir buçuk aydır il teşkilatımızın aldığı karar doğrultusunda saha çalışmalarımıza ara vermek durumundayız. Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak her ne kadar sahada mümkün olduğunca pandemiden dolayı sahada bulunamasak ta hemşerilerimizle, vatandaşlarımızla esnafımızla ve diğer tüm ilgililerle bire bir telefon görüşmelerimiz istişare görüşmelerimiz devam etti. 

 

DÜNYADA YILIN OLAYI KORONA

2020 yılının son günleri olması sebebiyle MHP Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak yılın olaylarını sizlere kendi aramızda arkadaşlarla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda bir karar çıktı. Malumunuz olduğu üzere dünyada yılın olayı Korona. Yani Covid 19 virüsü 11 Mart 2020’den itibaren bugün itibarıyla hala dünyada yılın olayı niteliğinde gündem olmuş bir vukuattır. Halada devam ediyor hastalığın seyri. İnşallah aşı olduğu zaman aşımız olduğu zaman bu musibetten rabbim bizleri kurtarsın. Yani dünyada yılın olayı Korona hastalığı.

 

ÜLKEMİZDE AYASOFYA CAMİİNİN İBADETE AÇILMASI

Teşkilat olarak almış olduğumuz karar neticesinde ülkemizde yılın olayını Ayasofya Camiinin ibadete açılması olarak bizler karar verdik. 86 yıl ibadete kapalı olan müze olarak kullanılan Ayasofya Camimiz Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli Beyin ve ülkemizdeki diğer yetkililerin uzun çabalar ve uğraşmalar sonucunda ibadete açıldı. Gerçekten bizce bu olay yılın olayı olmaya hak eden bir açılıştı. İlk defa Cuma Namazı 29 Mayıs 2020 yılında İstanbul’da Ayasofya Camiinde yasaklardan sonra ciddi bir katılımla Cuma Namazımız kılındı. Bu da bizce yılın olayı olmayı hak eden bir görseldi.

 

ANTALYA’DA ANTALYASPOR’UN HATAYSPORA 6-0 YENİLMESİ

Yine Antalya’da yani şehrimizde yılın olayı ne derseniz, yılın olayı olmayı hak eden gayri siyasi birçok olay bulunmakta fakat biz burada bugün yılın son günü bir araya geldik çok fazla siyasi konulara girmek istemiyoruz. Teşkilat olarak aramızda almış olduğumuz karar gereğince bizce yılı olayı Antalyaspor’un Hatayspora 6-0 yenilmesi. Hem bizleri derinden çok üzdü hem de kanaatimizce yılın olayı olmayı Antalya’da hak etti diye düşünmekteyiz.

 

KORKUTELİ’DE BELEDİYESPOR’UN BAL LİGİNE ÇIKMASI

İlçemizde yılın olayı  yine aynı şekilde herhangi bir siyasi görüş  akdetmeksizin  bizce Korkuteli’nde yılın olayı spordan girdik Antalya’dan spordan çıkalım. Korkuteli Belediyesporumuzun Bölgesel Amatör Ligine çıkması. Tarihinde ilk defa Korkuteli Belediyesporumuz bal ligine çıktı. Bizce yılın olayı Belediyesporumuzun bal ligine çıkmasıdır. Tarihte bir ilktir. İlk defa sportif bir mücadele ile bir başarı kazandık. Bu başarıda emeği geçen herkese bir vatandaş olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinize sağlıklı mutlu yıllar diliyorum. ” Diye konuştu. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.