SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP Esnafı ziyaret etti

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, her yıl 22-27 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak kutlanan Ahilik Haftası nedeni ile Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Korkuteli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini ve Korkuteli Şoförler Ve Nakliyeciler Esnaf Odasını ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.09.2017 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2017 10:48
https://www.korkutelimanset.com
MHP Esnafı ziyaret etti

MHP Korkuteli İlçe Başkanı Av. Medine Yapılmışev, her yıl 22-27 Eylül tarihleri arasında geleneksel olarak kutlanan Ahilik Haftası nedeni ile Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fahrettin Özbek ,Korkuteli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Emirdağlı’yı ve Korkuteli Şoförler Ve Nakliyeciler Esnaf Odası Kemal Istık’ı  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  ziyaret etti.Yapılmışev yaptığı açıklamada “Türk insanının kişiliğini, mesleğini, marifetlerini, mertlik ve cömertlik anlayışıyla bütünleştiren Ahilik kültürü, asırlar boyu milli birlik, toplumsal dirlik ve düzenin güç kaynağı olmuştur. Ahilik 13. yüzyılın ilk yarısından itibaren Anadolu’da, Balkanlarda ve Kırım’da yaşamış olan Türk halkının sanat ve meslek anlamında yetişmelerini ve ahlaki yönden gelişmelerini sağlayan, Kırşehir’de kabri bulunan Ahi Evran tarafından kurulmuş özel bir kültürel esnaf örgütlenmesidir.” Dedi.

 

“Anadolu’yu, ilmin ve yüksek insanlık medeniyetinin beşiği yaptılar.”

 

Yapılmışev “Yeryüzünde sevgi ve hoşgörünün medeniyetini kuran ecdadımız, karşılıksız hizmet erleri olan Ahilerle, teşebbüs hürriyetini ve adaletli rekabet anlayışını, fikir ve inanç özgürlüğünü kurumlaştırıp,  Anadolu’yu, ilmin ve yüksek insanlık medeniyetinin beşiği yaptılar. Ahilik Haftası kutlamalarının, aynı zamanda Türk ekonomisinin belkemiğini, sanayileşmemizin ve kalkınmamızın çekirdeğini oluşturan esnaf ve sanatlarımızın sorunlarını ele almak için de bir fırsat teşkil etmesini umuyorum. Bütün Anadolu’nun kalkınması, yaşanan işsizliğin azaltılması, bölgesel ve yöresel kalkınma heyecanının başarılı üretime dönüşmesine öncülük eden esnafın, küçük ve orta boy sanayicilerin, çözüm bekleyen sorunlarının giderilmesi için gerekli desteği sağlamanın, iktidarın birinci önceliği olması gerekmektedir. Tüm olumsuzluklara rağmen ahi geleneğinin yaşatılmaya çalışılmasından da memnuniyet  duyduğumuzu ifade etmek isterim. Esnaf ve sanatkarımızın bu önemli haftasını kutluyorum” dedi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.