SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP’li Yapılmışev 2022 Yılını Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev dün bir basın açıklaması yaparak 2022 Yılını değerlendirdi. Başkan Yapılmışev açıklamasında 2022 Yılında Korkuteli’nde yılın olayının Arasta’nın Yıkımı olduğunu ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 19:20
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2022 19:20
https://www.korkutelimanset.com
MHP’li Yapılmışev 2022 Yılını Değerlendirdi

YILIN OLAYI ARASTA’NIN YIKIMI
MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev açıklamasında; “Milliyetçi Hareket Partisi Korkuteli Teşkilatı olarak;  geleneksel hale getirdiğimiz yıl sonu değerlendirme toplantısı kapsamında bugün sizlerle 2022 yılını  vatandaşı olmaktan gurur duyduğumuz ülkemiz , ilimiz ve   ilçemiz açısından ayrı ayrı değerlendireceğiz ve açıklamamızın sonunda da  2022 yılının  önemli gördüğümüz yılın olaylarını sizlerle paylaşacağız. İlçemiz açısından 2022 yılı önemli olaylarla geçti. Bizce Korkuteli’nde Yılın Olayı 8 Aralık tarihinde Arasta’nın Yıkımı oldu.” dedi.

KRİZİN DE ÜSTESİNDEN GELMEYİ BAŞARDIK

Başkan Yapılmışev konuşmasında; “Küresel bir salgın hastalık olan koronavirüsün  etkilerinin  hala tam kaybolmadığına maalesef 2022 yılında şahit olduk.   Sağlığın yanında ;pandemiden  kaynaklı  olumsuz sonuç olarak da küresel bazda ülke ekonomilerin küçülmesini  de hep birlikte gözlemledik. Maalesef bu olumsuz sonuçtan ülkemiz de payına düşeni almış ise de; Cumhur ittifakından almış olduğu güç ve destekle; ülkemiz yöneticilerinin basiretli yönetimi ile  bu krizin de üstesinden gelmeyi başardık.

Birçok ülke ekonomik krizlerin altında ezilirken  hatta ve hatta dünya ekonomisin merkezi   İngiltere’de dahi  memurlar iş bırakma eylemlerinde iken; Türk milletinin mensubu olan bizler bu  krizin etkilerini  diğer ülkelere göre çok daha hafif hissettik.

TÜRKÜN ADINI 2022 YILINDA DA SIKÇA KONUŞTURDUK

Cumhur ittifakı olarak; bu süreçte gecesini gündüzüne katarak her alanda vatandaşlarımızın bu krizden en alt düzeyde etkilenmesi noktasında büyük çabalar gösterip iyi bir gelişme sağladık. Başta Karadeniz olmak üzere petrol ve gaz aramalarımız sonuç verdi. Türkiye olarak küresel bir güç olma hedefinde emin adımlarla yürüdüğümüze sizlerde şahit oluyorsunuz. Yine bu anlamda bana göre en büyük atılımlardan birisi kendi aracımızı yaparak yollara çıkartacak olmamız. Togg ile güçlü

oyuncuların olduğu otomotiv sektöründe bizde varız dedik ve dünyanın gözü

bize döndü. Yine savunma sanayimizdeki atılımlar ile Sihalarımız, pilotsuz savaş uçağımız Kızıl Elmamızla; Türkün adını 2022 yılında da sıkça konuşturduk. Elbette ki  Türk Devletinin ve Kutsal Türk Milletinin bu yükseliş ve  başarılarından rahatsız olan içimizde ve dışımızdaki düşmanlarımız hali ile boş durmamış .bu başarılarımızı küçük düşürmek, vatandaşların moralini bozmak için ellerinden geleni yapmaktalar. Fakat biz 2023 hedeflerimize sapasağlam yürümekteyiz.

ŞOV YAPAN SAHTE ŞOVMENLER; YENİ BİR PLAN PEŞİNDELER

İlçemiz açısından da 2022 yılı önemli olaylarla geçti. Ülkemizin başında olduğu

gibi ilçemizde de maalesef yerelde ilçemizin gelişiminin önüne set çekmek isteyen; ilçenin değişiminin hazımsızlığı altında Korkuteli Belediyemizin başarısını engellemek adına gecesini gündüzüne takan, kurt postuna bürünmüş çakalların olduğunu üzülerek gördük.  Belediyemizi ve teşkilatımızı çalıştırmamak hatta kitlemek adına önlerine çıkan hiç bir fırsatı kullanmaktan çekinmeyen bir yapı ile mücadelemiz  dün olduğu gibi bugün de ve dahi yarın da devam edecektir. Pazarcı esnafımızı provoke ve tahrik ederek başlayan olaylar sinsilesi neticesinde  Belediye Başkanımız Ömer İşlek’in konuya dair bilgilendirmesi doğrultusunda hukuki süreç sonuçlandı. Lakin bu süreçte ilçemiz 1 .5 yıl kaybetti.  Oyun kuran aktörler, kepçelerin üzerine çıkarak şov yapan sahte şovmenler; bu günlerde kenara çekilerek Korkuteli’ne ve pazarcı esnafımıza kaybettirdiklerini dikkate almaksızın maalesef yeni bir plan peşindeler.

ARASTA PROJEMİZE BAŞLANDI

Bu son günlerde yine yapılamaz denilen, yapamayacaksın dedikleri yaptırmayacağız naraları attıkları Arasta projemize Belediye Başkanımız tarafından başlanıldı. Korkuteli’nin çehresini ve kaderini değiştirecek Arasta projemiz  de tüm engellemelere karşın sonuçlanacak  ve inşallah 2023 de Korkutelili hemşehrilerimizin  hizmetine sunulacaktır.

BU BAĞLAMDA 2022 YILIN ENLERİNİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUM.

2022 Dünya Yılın Olayları: -Ukranya –Rusya savası (24 Şubat 2022 ) -II. Elizabeth'in ölümü ( 8 eylül 2022 ) -Dünya Kupası Kazananı Arjantin ( 18 12 2022 )

2022 Türkiye Yılın Olayları:  -İstiklal Caddesi Bomba Saldırısı (13 11 2022 ) -Togg Fabrika Acılısı (29 Ekim 2022 ) -Ampute Futbol Takımı Dünya Kupası Kazanması (10

Ekim 2022 ) 2022 Antalya Yılın Olayları: - Ukrayna Rusya Savası Nedeniyle Gayri Menkul Artısı Kıra Ve Satış -Kumluca Finike Sel Olayı ( 11 Aralık 2022 ) 2022 Korkuteli Yılın Olayları

-Arasta Yıkımı (08 Aralık 2022 )” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.