SON DAKİKA
Hava Durumu

Milli Görüşçüler hocasını unutmadı

Anadolu Gençlik Derneği ve Saadet Partisi Necmeddin Erbakan hocanın ölümünün 7’nci senei devriyesi nedeniyle anma programı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2018 10:06
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2018 10:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Milli Görüşçüler hocasını unutmadı

Programa DİN BİR DER. Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım konuşmacı olarak katıldı. Toplantı da ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu sorunların ele alındığını ve  programın  oldukça verimli geçtiğini söyleyen Sadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Çimen; “Saadet Partisi İlçe Teşkilatının davetlisi olarak  Din görevlileri derneği (DinBirDer) Genel  Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım hoca Merhum Prof.  Doktor Necmettin Erbakan hocamızı anma ve anlama programı dolayısıyla Korkuteli’ne geldi. Anma gecesinde halk ile buluşan Muhittin Yıldırım hoca Erbakan Hocanın yalnız Güzel Türkiye’mizin değil bütün ümmetin sorunları ile nasıl ilgilendiğini anlattığını ve bunu tarihi gerçekler ışığında çözümler sunduğunu belirtti. Başkan Çimen; “İslam ümmetinin tarihte üç defa çok zorlu dönemden geçtiğini, bunlardan birincisinin Moğol istilası ikincisinin Kudüs'ün işgal edildiği haçlı seferinin üçüncü döneminde bugün yaşadığımız dönem. Muhittin hoca Müslümanların parçalanmasının üç temel sebebi olduğunu ve bunların;

1-Adaletten uzaklaşmak

2-İşi ehline değil yakınlara vermek

3-Toplum ahlakının çökmesi

Olduğunu söyledi.

  Müslümanların bu kötü durumdan bu satılmışlıktan kurtulması Kuran'ın hükümlerinin tam olarak uygulanması ile mümkündür. Kurtuluşun çaresi ancak Cihat ibadeti ile olur. Namaz nasıl her Müslümana farz ise cihad da farzdır. Namazın nasıl şartları varsa cihadın da şartları vardır. Kendi şartlarına uymadan ne namaz namaz olur ne de cihad cihad olur. Cihadın davet, tebliğ, kıtal, ilâyı kelimetullah gibi safhaları vardır. Ülke içinde kıtal kesinlikle caiz değildir ancak tebliğ ve ikna metotları geçerlidir dedi. Muhittin Hamdi Yıldırım hoca İslami temel prensiplerini anlatırken kullandığı üslubun güzelliği dikkatlerden kaçmadı. Erbakan hoca ile 25 yıl geçiren DİNBİRDER Genel Başkanı Muhittin Yıldırım özel anılarından da bahsetti. Hocayı anlamak onun hayatını bilmek değil onun fikirlerini bilmektir dedi. Dinleyicilerin yoğun isteği üzerine tekrar gelmesi için söz alındı” ifadelerini kullandı. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.