SON DAKİKA
Hava Durumu

Nazlı İrfan Önal’dan hafızlık derecesi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Antalya merkez ve ilçelerinde imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması Antalya Haymeana Kız İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2018 10:32
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2018 10:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Nazlı İrfan Önal’dan hafızlık derecesi

Programın açılışının ardından yarışmaya geçildi. Jüri üyelerinin puanlaması sonucunda ilçemiz Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Adile Ahsen Kaya Genç Nida Kuran-ı Kerim Güzel Okuma dalında 48 okul arasından il ikinciliğini elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Yine Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulunu Hafızlık dalında Halime Sena Demir başarıyla temsil etti. Yarışmanın ikincisi olan Adile Ahsen Kaya, " Emeğimin karşılığını aldım ve il ikincisi oldum. Çok mutluyum. Bu başarıyı elde etmemde büyük emeği olan ve beni her zaman yüreklendiren kıymetli Arapça Öğretmenim Havva Betül Kardıçlı'ya şükranlarımı sunuyorum." dedi. Arapça Öğretmeni Havva Betül Kardıçlı ise, "Öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'le haşir neşir olmalarını sağlamak adına bu tür yarışmalara katılmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Kıymetli öğrencilerimin Kuranı en güzel biçimde seslendirmeleri gibi, hayatlarında da en güzel biçimde uygulamalarını diliyorum." dedi.

" Emeğimin karşılığını aldım ve il ikincisi oldum”

Okul Müdürü Süleyman Karaca ise," Diğer alanlarda ve akademik anlamda olduğu gibi bu konuda da başarılı olduğumuzu görmekten, ilçemizin adını her alanda duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu tür etkinliklerle öğrencilerimize Kur'an'ı en güzel şekilde anlatıp, onları hayatlarına geçirmelerini, Kur'an-ı Kerim'in programını kendi hayat programları çerçevesinde aksetmelerini istiyoruz. Bu yüzden bu tür etkinliklere en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. İleriki zamanlarda öğrencilerimiz Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlasınlar, daha iyi öğrensinler diye bu tür etkinliklere katılmaya devam edeceğiz. Ayrıca okulumuz Arapça Öğretmeni Havva Betül Kardıçlı Hocamıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman olduğu gibi özverili davranarak okulumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiler.  " ifadelerini kullandı. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.