SON DAKİKA
Hava Durumu

Öğretmenlerin günü kutlandı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul edişinin yıl dönümü olan kutsal meslek “24 Kasım Öğretmenler Günü” tüm yurtta olduğu gibi Korkuteli’nde çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2022 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2022 10:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Öğretmenlerin günü kutlandı

ATA’NIN HUZURUNA ÇELENK SUNULDU

“24 Kasım Öğretmenler Günü” kapsamında kutlamalar Şehitler Anıtında başladı. Törene; İlçe Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Ömer İşlek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, öğretmenler ve öğrenciler eşlik etti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak’ın Ata’nın huzuruna çelenk sunmasıyla başlayan tören, Başöğretmen Mustafa kemal Atatürk, Şehitlerimiz ve Ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenler anısına Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Çelenk töreninin ardından kutlama programı saat: 14.00’da ilçemiz Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.

BAKAN MAHMUT ÖZER’İN MESAJI OKUNDU

Buradaki program ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in mesajı okundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak konuşmasında; “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk istikbalinin teminatı olan genç beyinleri hayata hazırlamak ve gelecek nesillerimizi bu amaç doğrultusunda yetiştirmek için özveriyle çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

FEDAKÂR VE BİR O KADAR DA AZİMLİ YOL GÖSTERİCİLERİMİZDİR

24 Kasım bir semboldür. İlmin, öğrenmenin, anlam ve anlatımın, öğüt ve kılavuzun sembolüdür. Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Demokrasinin ve evrensel değerlerin özümsenerek yaşam biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. Öğretmenlerimiz, çağdaş ve müreffeh bir toplum olma yolunda en çok çaba gösteren fedakâr ve bir o kadar da azimli yol göstericilerimizdir. Aynı zamanda bir medeniyeti,  bir kültürü inşa eden rehberlerimizdir. 

ÖĞRETMENLİK, MESLEKTEN ÖTE BİR YAŞAM BİÇİMİDİR

Öğretmenlerimizin tüm dünya ülkeleri ile her alanda rekabet edebilecek bir gençlik yetiştirilmesi konusunda üzerine düşen önemli görevleri vardır. Öğretmenlerin sağlıklı, huzurlu, donanımlı ve teknolojik gelişmelerle uyumlu olmaları, bilgi çağının gereklerine uygun öğrenciler yetiştirmeleri, mesleğini severek yapmaları bu hedeflere ulaşmayı hızlandıracaktır. "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir." diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenlik, meslekten öte bir yaşam biçimidir. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işidir. Berrak bir Türkçe’dir öğretmen, diline kültürüne sarılmaktır. Ay yıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen. Sözün özü bir sevdadır öğretmen, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.

HEP BİRLİKTE OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ

Değerli Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığımızın ilkeleri ve milletimizin yüce değerleri doğrultusunda nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri, ilkeleri, fikirleri ve idealleri doğrultusunda sorumluluğu büyük, etkisi de bir o kadar yüksek ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Bu yolda sizlere çok güveniyoruz. Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak;  eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız. Öğretmenlerimizi mesleklerini özveri ve fedakârlıkla yerine getirmiş olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi ve eğitim şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.  Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” Dedi.  

ULUSAL VE AVRUPA KALİTE ETİKETİ BELGESİ KAZANAN ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

Müdür Tak’ın konuşmasının ardından Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri “Öğretmen Olmak” adlı gösterisini sundu. Ardından Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Belgesi kazanan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından ödülleri verildi. Öğretmenler günü kutlamaları kapsamında adaylığı kaldırılan öğretmenler yemin etti. Yıl içinde emekli olan öğretmenlere ise Şeref belgeleri takdim edildi. “Mesude Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayşegül Ünlü “Ben Öğretmenim” adlı şiirini okudu. Sinevizyon gösterinin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.