SON DAKİKA
Hava Durumu

Önal Son Noktayı Koydu

Korkuteli’nde geçen hafta en çok konuşulan konu Korkuteli Meclisinin, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Önal’ın maaşının yükseltilmesi ile ilgili olan madde uzlaşma sağlayamadığı için 1000 lirada kalmasına karar vermesi oldu. Her kesimden ve her görüşten konuyla ilgili açıklama gelirken konuya son noktayı daha önce hiç açıklama yapmayan Korkuteli Belediye Başkan Yarımcısı Hasan Önal koydu

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2014 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2014 11:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Önal Son Noktayı Koydu

“1000 lira reva mı?”

Korkuteli Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclisinin ilki 7 Ağustos’ta başlayan ve ardı ardına 3 devam toplantısına neden olan üç ana gündem maddesinden biri Korkuteli Belediye Başkan Yarımcısı Hasan Önal’ın 1000 lira olan maaşının yükseltilmesi ile ilgili olan maddeydi. İki madde konusunda aşağı yukarı mutabakata varılırken meclis bu maddede uzlaşma sağlayamadı. Geçtiğimiz hafta Korkuteli işte en çok bu konuda konuştu. Antalya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip ilçesinin başkan yardımcısının maaşı 1 000 lira mı olmalı” sorusu her kesimce soruldu. Her kesimden ve her görüşten konuyla ilgili açıklama gelirken konuya son noktayı daha önce hiç açıklama yapmayan Korkuteli Belediye Başkan Yarımcısı Hasan Önal koydu.

Amaç gündem yaratmak mı?

Bazı kesimlerce Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Genel Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu ile hatta Korkuteli Genel Koordinatör Yardımcısı ile kıyaslanan maaşının yükseltilmesine gerek görülmeyen Hasan Önal istifa eder mi söylentileri de Korkuteli’nde konuşuldu. Bunun üzerine de vatandaşlar; “Bu konu üzerinden gündem yaratılarak başka konuların üzeri mi örtülüyor? Eğer öyle ise bu çok üzücü bir durum. Çünkü burada hem Korkuteli Belediyesine yıllarca hizmet etmiş bir şahsın adı hem de Korkuteli Belediye Başkan Yardımcılığı makamı kullanılmış oluyor” dediler.

“İki elim yakalarında”

Süreçte konuyla ilgili açıklama yapmayan Korkuteli Belediye Başkan Yarımcısı Hasan Önal Korkuteli Manşet Gazetesi’ne konuştu. Önal; “1979 yılında girdiğim Korkuteli Belediyesi’nde 7 başkan, bir ihtilal, 33 yıl geçirdim. Hiçbir zaman para, pul için görev yapmadım. Tek amacım Korkuteli’ne hizmet etmekti. Çok da hizmet ettim. Buraya gelen hiçbir vatandaşı sen şu partidensin, sen şuralısın, sen böylesin diye ayırt etmedim. Herkese yardımcı olup hizmet için çalıştım. Kendi kendilerine önerge verdiler, kendi kendilerine tartışıp gündem oluşturdular ve kendi kendilerine maaşımın 1000 lirada kalmasına karar verdiler. Beni bir anlamda kullandılar. Ancak kullandıkları bir şahıs yanı Hasan Önal değil Korkuteli Belediye Başkan Yardımcılığı makamıdır ve bu makama bu rakamı layık gördükleri için bu dünyada değil ama öbür dünyada iki elim yakalarında olacak” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.