SON DAKİKA
Hava Durumu

“Özgür basın, güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Korkuteli İlçe Örgütü Başkanı Yıldıray Çıldır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebeti ile yaptığı yazılı açıklamada “Özgür basın, özgür toplum ve güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2018 10:49
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2018 10:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“Özgür basın, güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır”

Çıldır “Özgür basın, özgür toplum ve güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır, teminatıdır.  5953 sayılı Basın İş Yasası’nın 1961 yılında çalışan gazeteciler lehine 212 sayılı yasayla değiştirilmesinin yıldönümü olan 10 Ocak tarihi "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanıyor. Bugün en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey demokrasinin gelişmesi, sağlıklı bir toplumun oluşumu için tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışıdır. Ancak üzülerek söylemek gerekirse; ülkemizde basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve bireylerin temel hak ve özgürlükleri 57 yıl öncesinden çok daha geri durumdadır. Oysa unutulmamalıdır ki, özgür basın; özgür toplum ve güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır, teminatıdır.” Dedi.

“ Basın bir milletin müşterek sesidir”

 Çıldır “ Gazetecilerin düşüncelerini özgürce, baskı altında olmadan yazıp çizebildiği, düşüncelerinden dolayı özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, basın özgürlüğünün önündeki bütün engellerin kaldırıldığı yeni bir dönem hepimizin ortak arzusudur. Siz gazetecilerin, dün olduğu gibi bundan sonra da halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleğinizin ilkeleri çerçevesinde savunacağınıza olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün“ Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle çalışmalarını özveriyle sürdüren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum." İfadelerini kullandı
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.