SON DAKİKA
Hava Durumu

Şimdi el ele verme zamanı

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen’in doğal gaz ile ilgili yaptığı açıklamalar Korkuteli’nde büyük ses getirdi. Korkuteli siyasi çevreleri, esnaflar ve vatandaşlar Çimen’in sözlerine katıldıklarını belirttiler. Gözler şimdi Kent Konseyine çevrildi

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2015 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2015 09:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Şimdi el ele verme zamanı

Yıldıran tarihe geçer

 

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen; “Arasta Çarşısının yenilenmesi ile yakından ilgilendiğini belirterek; “Esnafımızla yakından yaptığımız görüşmelerden anladık ki Korkutelili esnafın gündeminde arasta çarşısının yenilenmesi değil doğalgaz var” demişti. Ziya Çimen’in doğal gaz ile ilgili yaptığı açıklamalar Korkuteli’nde büyük ses getirdi. Korkuteli siyasi çevreleri, esnaflar ve vatandaşlar Çimen’in sözlerine katıldıklarını belirttiler. Gözler şimdi Kent Konseyine çevrildi. Siyasi çevreler ve Korkutelili vatandaşlar “Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen’in yaptığı açıklamalar nedeni ile kutluyoruz. Kent Konseyimizde artık bu konuda bir toplantı yapmalıdır. Doğal gazın Korkuteli’ne gelmesi gerçekten büyük önem teşkil etmektedir. Şimdi el ele verme zamanı gelmiştir. İktidar Partisi Korkuteli ilçe başkanı İlhami Yıldıran da bu konuda gerekli çalışmayı yapmalıdır. Yıldıran genç bir başkan. Bu konuyu başarırsa Korkuteli tarihine geçer” şeklinde konuştular.

 

İlk açıklama Çimen’den gelmişti

 

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen’in doğal gaz ile ilgili yaptığı açıklamalarda “yerel Yönetimlerin amacı halkın refahı, mutluluğu ve sağlığıdır. Sabahları Esentepe’den Korkuteli’ne bir bakalım. Nasıl kirli bir havayı teneffüs ettiğimizi görelim. Doğalgaz’ın gelmesi ilçemize sağlık getirecektir. Yerel yönetimlerin sağlık dışında bir görevi de bölgenin ekonomisini geliştirmektir. Doğalgaz’ın gelmesiyle Korkuteli ekonomisi gelişecektir. Kışın 15-20 bin olan Korkuteli nüfusu yazın 100-150 bine yükseliyor. Eğer Korkuteli’ne doğalgaz gelirse bu 100 150 bin nüfusun %70 – 80’i ilçede kalacaktır. Yazlıkçı misafirlerimizin çoğu yaşlı insanlar. Kovayla kömürle uğraşamazlar. Yapılan araştırmalarımızda Doğalgaz olsa Antalya’nın keşmekeşine oranla burada kalmayı tercih ederiz diyorlar. Kısacası esnafın isteği ne arasta çarşısının yıkılması ne yenilenmesi. Esnaf Doğalgaz’ı istiyor” demişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.