SON DAKİKA
Hava Durumu

“Siyasetçiler sorunlarla ilgilenmiyor”

Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Ziya Çimen, iç ve dış gündemi değerlendirdiği basın açıklamasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çimen, iktidarın uyguladığı yanlış politikaların ülkeyi felakete sürüklediğini kaydetti.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2018 10:33
Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2018 10:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
“Siyasetçiler sorunlarla ilgilenmiyor”

Çimen, “ Ülkemizde bir taraftan devam eden ekonomideki olumsuzlukların yanında siyasi, hukuki ve sosyal politikaların arzu edilen düzeyde olmaması, sanki siyasileri hiç mi ama hiç ilgilendirmiyor gibi davranıldığını belirten Çimen, "Suni gündemlerle oyalanmak avunmak sanki bize layık görülen bir metotmuş gibi sürdürülmektedir. Hükümet yetkililerinin yaptığı iyimser açıklamalar çarşı ve pazarı, esnafı, emekliyi asgari ücretliyi sanayiciyi velhasıl küçük bir azınlık dışında hiçbir sektörü memnun etmemiştir" dedi. Çimen, “ Enflasyonun tavan yaptığı, faizlerin çok yükseldiği, işsizliğin ve yoksulluğun arttığı bir ülkenin ekonomisini anlatmaya ve tarif etmeye de gerek olmadığının altını çizdi. Başkan Ziya Çimen, "Güven ortamının olmadığı ve bu kadarda olumsuzlukların bulunduğu bir ülkenin kalkınması ve büyümesi hayalden de öte felakettir. Böyle bir ortamda bu ekonomiye katkı amaçlı ne bir yerli ne de bir yabancı yatırımcı gelmez. İç çekişmeler bir tarafa hala ezanın Türkçe okutulması, andımızın okullarda tekrar okutulup okutulamayacağı gibi ülkenin hiçbir sorununu halledemeyeceği yanında var olan ayrışmayı kutuplaşmayı daha da körükleyeceği düşünüldüğünde kimlere ne yarar sağlayacağı da dikkatten kaçırılmamalıdır" diye konuştu.

“ İsraf aldı başını gidiyor”

Çimen, “ Bu kadar olumsuzlukların yanında yetmezmiş gibi israf alabildiğine devam ederken iç ve dış kaynaklı kredi arayışları da devam etmektedir. Cumhuriyetin kuruluşundan 2002 yılına kadar bu fakir cefakar milletin emeği alın teri vergileri ile kurulan ve ülke ekonomisine büyük katkıları olan sanayi kuruluşlarının yanına bir tane ilave etmeden mevcutları müflis bir babanın haylaz varislerinin yaptığı gibi ucuz pahalı demeden yerli ve yabancılara adeta bedava satan bir anlayışın sıkıntılarını bu gün milletçe çekmekteyiz. Çimen, ”Bu politikalarla bu ülke felakete sürüklenir. Zira bu politikalar milli değildir ve çökmeye mahkumdur. Ülkemize ve geleceğimize yazık etmeden bir an önce bu uygulamalardan vazgeçmenizi temenni ediyoruz. Ülkemizin üretime, istihdam artırıcı yatırımlara sosyal adaletin tesisine, vergi adaletinin sağlanmasına, gelir adaletinin sağlanmasına ve güven ortamının sağlanarak birlik ve beraberliğinin tesisine şiddetle ihtiyacı vardır. Ayrıştırıcı ve ötekileştirici üslupların terk edilmesi, sosyal barışın yeniden tesis edilmesi acil ve elzemdir." dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.