SON DAKİKA
Hava Durumu

Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı

Korkuteli Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesi gereğince, ŞUBAT/2024 Olağan Meclis toplantısını yapmak üzere Salı günü saat 14:30’da Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda toplandı.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 10:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı

TAŞINMAZ DEVRİNE RET

Korkuteli Belediye Başkan Vekili Osman Deviren başkanlığında toplanan Şubat ayı meclisinde ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.  Açılış, yoklama Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından meclise katılmayan meclis üyeleri oy birliği ile mazeretli sayıldı.  2’inci Gündem ile 3’üncü Gündem Maddesi Oy birliği ile kabul edildi. Korkuteli Belediye şirketinin borçlarına karşılık taşınmazların şirkete devredilmesi ile ilgili olan  3’üncü- 4’üncü gündem maddesi oy çokluğu ile ret edildi.

ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

Partilerinden istifa eden Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu yerine İsim Belirleme Komisyonuna, Yusuf Yıldız yerine Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu ve Gençlik ve Spor Komisyonuna yeni üye seçimi yapıldı. Saadet Partisi İsim Belirleme Komisyonuna yeniden Mehmet Manavoğlu ismini önerirken, Ak Parti Mülkiyet Değerlendirme Komisyonuna Ogün Taş’ı, Gençlik ve Spor Komisyonuna Tülay Yıldız ismini önerdi. Önerilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi. 

Korkuteli Belediye Başkan Vekili Osman Deviren başkanlığında toplanan Şubat ayı meclisinde ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.  Açılış, yoklama Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından meclise katılmayan meclis üyeleri oy birliği ile mazeretli sayıldı.  2’inci Gündem ile 3’üncü Gündem Maddesi Oy birliği ile kabul edildi. 3’üncü- 4’üncü maddesi oy çokluğu ile ret edildi. 6’ıncı Gündem Maddesi oy birliği ile kabul edildi. 7’incü Gündem Maddesinde görüşülen Meclis Üyesi Mehmet MANAVOĞLU 29/01/2024 tarih ve 537 sayılı dilekçe Saadet Partisi Meclis Üyeliğinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi olarak devam etmek istediğini, Meclis Üyesi Yusuf YILDIZ 30/01/2024 tarih ve 561 sayılı dilekçe ile Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyeliğinden istifa ederek bağımsız meclis üyesi olarak devam etmek istediğini belirtmiştir. Meclis Üyesi Mehmet MANAVOĞLU; İsim Belirleme Komisyonuna, Meclis Üyesi Yusuf YILDIZ; Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu ve Gençlik ve Spor Komisyonuna 04/04/2023 tarih ve 61 sayılı meclis kararı ile komisyon üyesi olarak seçilmiş olup, Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesinde "Komisyon üyeliklerinde eksilme olduğu takdirde süreyi tamamlamak üzere yeni üye seçilir. Komisyon toplantılarına üst üste üç defa mazeretsiz olarak katılmayan üyenin üyeliği meclis kararı ile düşürülebilir. (Ek cümle:RG-21/8/2014-29095) Bağlı olduğu partiden istifa eden komisyon üyesinin komisyon üyeliği de sona erer. (Ek cümle:RG-21/8/2014-29095) Süreyi tamamlamak üzere ilk toplantıda aynı partiden yeni üye seçimi yapılır." denildiğinden; İsim Belirleme Komisyonu, Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu ve Gençlik ve Spor Komisyonuna birer üye seçilmesi hususunda; Yazı İşleri Müdürlüğünün 30/01/2024 tarih ve 96 sayılı yazısının görüşülmesi” maddesinde ise Saadet Partisi yeniden İsim Belirleme Komisyonuna Mehmet Manavoğlu ismini, Ak Parti Grubu ise Mülkiyet Değerlendirme Komisyonuna Ogün Taş’ı, Gençlik ve Spor Komisyonuna Tülay Yıldız ismini önerdi. Önerilen isimler oy çokluğu ile kabul edildi. 8-9 ve 10. Gündem Maddeleri de toplu şekilde oylanarak oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi. Bir sonraki meclis 5 Martta gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.