SON DAKİKA
Hava Durumu

TEŞEKKÜRLER

Ağustos ayı olağan Meclisin devam toplantısı salı gününe ertelenmişti. Dün devam meclisi toplandı ve üç ana gündem maddesi karara bağlandı. Korkutelilinin hizmetinde kullanılacak iş makineleri için alınacak krediye onay için vatandaşlarımız adına Korkuteli Belediye Meclisine;

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2014 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2014 11:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
            TEŞEKKÜRLER

Meclis toplandı

7 Ağustos Korkuteli Belediyesi Ağustos Ayı olağan Meclisinde üç ana gündem maddesinin tekrar görüşülüp karara bağlanması için 11 Ağustos Pazartesi günü tekrar toplanma kararı alınmıştı. Pazartesi günü meclis toplantısına AKP’li meclis üyelerinin geç kalması ve Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’nin toplantıyı erteleme kararıyla meclis toplantısı Salı gününe tekrar ertelenmişti. Dün devam meclisi toplandı ve üç ana gündem maddesi karara bağlandı.

Tek evlendirme memuru yeter

Tartışmaya açılan İlk gündem maddesi “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartları’na dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” gereğince kullanılmayan kadroların iptali ve ihtiyaç olan kadroların ihdas edilmesi ile ilgili olan maddeydi. Emlak şefliği, insan kaynakları, eğitim birimi gibi kadroların açılmasına karar verilirken Evlendirme memurluğuna ek kadro oluşturulması kakarı meclisten geçmedi. MHP’li meclis üyesi Halil Kara söz alarak; “Özellikle çok sayıda vatandaş yaz aylarında evinde köyünde düğün salonunda nikah kıydırmak istiyor. Tek memur buna yetişemiyor. Bir memurun daha olması ihtiyaçtır” dedi. Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce de “Yeni büyükşehir yasasıyla nüfusumuz arttı. Hizmet alanımız genişledi. Zaten mevcut memurumuz Emlak Şefliğinde asli görevinin yanında evlendirme görevini üstleniyor. Yine belediyede memurluk yapan bir arkadaşımızın görevine evlendirmeyi ek olarak verirsek maaş olarak bize ek bir külfet getirmez. Yine de karar meclisimizindir “ dedi. Ancak Ak Partili meclis üyeleri ret oyu kullandığı için evlendirme memurluğuna ek memur ataması yapılamadı.

Başkan yardımcısının maaşı 1000 lira

İkinci olarak görüşülen gündem maddesi ise Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısının bin lira olan maaşının CHP’nin verdiği önergeyle iki bin liraya çıkartılmasına ilişkin madde bütçe komisyonunda görüşülmüş 1000 lirada kalması kararı çıkmış. Kararın mecliste görüşülmesiyle kararda bir değişiklik olmamış CHP ve MHP’li meclis üyelerinin 2000 lira olmasıyla ilgili kabul oy vermesine karşın Ak Partinin ret oyu kullanmasıyla Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısının maaşı 1000 lirada kaldı.

 

İş makineleri için kredi onaylandı

CHP’li meclis üyelerinin verdiği önergelerden biri olan Korkuteli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere iş makinesi alımında kullanılacak 2 milyon 250 bin lira kredinin iller bankasından çekilmesine dair gündem maddesi Ak Partili, MHP’li ve CHP’li meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı. Çekilecek kredinin miktarıyla ilgili üç farklı fiyat ortaya çıkınca Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce; oturuma 5 dakika ara vererek üç grubun sözcüleriyle bir toplantı yapmayı önerdi. Toplantıdan çıkan 2 milyon 250 bin liralık kredinin iller bankasından çekilmesi ve iş makinelerinin devlet malzeme ofisinden alınması kararı çıktı. Daha sonra oylanan karar oy birliğiyle onaylandı.        

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.