SON DAKİKA
Hava Durumu

TOPLAM ÇÖZÜM EKİBİ KÜÇÜKKÖY’DE

Her hafta bir mahallede çalışma yapan Korkuteli Belediyesi Toplam Çözüm Ekibi ikinci etap çalışmalarına beldelerden başladı. Çözüm Ekibi, kura çekiminde ilk sırada yer alan Küçükköy Mahallesindeki çalışmalarına dün sabah itibariyle başladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2021 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2021 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
TOPLAM ÇÖZÜM EKİBİ KÜÇÜKKÖY’DE

Çalışmaları yerinde görmek ve mahalledeki vatandaşların isteklerini dinlemek için İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Başkanı Ömer İşlek ile MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev, Küçükköy Mahallesi’ni ziyaret etti.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Toplam Çözüm Ekibi çalışmalarını yerinde inceleyen İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit; “Birim amirlerimiz ve mahalle sakinlerimiz ile yapmış olduğumuz düzenli toplantılar vardı. O toplantılara biraz ara verdik pandemiden dolayı. Ancak belediyemizin personeli, iş makinelerimiz çalışmalarına devam ettiler. Bugünde Küçükköy Mahallesindeyiz. Yapılan çalışmaları inceledik. Havalar el verdiği ölçüde belediyemizin iş makineleri ve personeli bu zor şartlarda özveri ile çalışıyorlar. Ben öncelikle belediye başkanımıza bu çalışmaları arttırarak devam ettirdiği için teşekkür ediyorum. Çalışmalarda emeği geçen belediye personeline teşekkür ediyorum. Bizlerde fırsat oldukça bu çalışmaları yerinde inceliyoruz. İnşallah Küçükköy Belediyemiz ve diğer mahallerimiz için çok daha güzel hizmet gelir. Ben emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

15’ER GÜN 6 BELDEMİZDE OLACAĞIZ

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek; “Yaklaşık 15-20 gün önce 6 beldemizin muhtarlarıyla bir kura çektik. Bu kurada 15’er gün 6 beldemizde olacağız. Muhtarlarımızın çektiği kurada Küçükköy birinci sırada çıktı, ondan sonra diğer beldelerimiz devam edecek. Allah nasip ederse Ocak ayının sonu itibariyle de beldelerimiz biter bitmez diğer 52 mahalle muhtarlarımız ile beraber köylerimizin ikinci turları için kuralarımızı çekeceğiz. Allaha şükürler olsun birinci turda hiçbir kaza bela gelmedi. Tüm duamız ve beklentimiz o yönde inşallah ikinci turlarda da Allah kaza bela vermesin.” Dedi.

 

BURADA BİRİNCİ ÖNCELİK YOL

Yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan İşlek, “Birinci turda sadece toparlama yapmaya çalıştık. Yeni yolların açılmasını yaptık. Bu sene ikinci turlarımızda biraz daha yapısal noktada geçen sene hazırladıklarımız ve bu sene hazırladıklarımızın tamamlanmasını yapacağız. Burada birinci öncelik yol. Köy içi yolları olmak üzere. İkinci önceliğimiz ana ova yolları olmak şartıyla. Üçüncü önceliğimizde tali yollarımız olmak şartıyla bir yol, asfalt, kaldırım çalışmasına başlayacağız.

 

2021 YILININ SONUNDA ASFALTSIZ YERİMİZ KALMAYACAK

Mesela sabah 08.00’den itibaren Küçükköyde imar planında olan açılmamış yollar açılıyor. Bunları da bu ay ihaleye çıkacağız. Allah nasip ederse 2021 yılının sonunda seneye bu vakitlerde bizim 6 belde ve 52 köyümüzde merkez 6 mahalle hariç köy içi yollarında asfaltsız yerimiz kalmayacak. Asfalt ve taşla biz buraları bitirmiş olacağız. Eğer yetişirse belli bir miktarda ana ova yollarını yapmış olacağız. Ama yetişmezse de 2022 yılı içerisinde de ova yollarının asfaltlanmasına gireriz. Bu vesileyle kaymakamımıza, siyasilerimize, muhtarlarımıza, azalarımıza hepsine çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

EKİBİMİZE BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM

2021 yılına yeni projeler ile girdiklerinin ifade eden MHP Korkuteli İlçe Başkanı Medine Yapılmışev; “2021 yılının ilk mesai gününde Küçükköy’de yapılan çalışmalara destek vermek için buradayız. Her zaman söylediğimiz gibi Sayın Belediye Başkanımız ve Belediye Ekibimize başarılı çalışmalar diliyorum. MHP İlçe Teşkilatı olarak her daim kendisinin destekçisiyiz.” dedi.

 

KAPALI PAZAR YERİMİZ YAPILACAK

Küçükköy Mahalle Muhtarı Eyüp Çetmi; “Korkuteli Belediyesi Toplam Çözüm Ekibi bugün itibariyle mahallemizdeki çalışmalarına başladı. Çözüm Ekibi tarafından mahalle içerisinde açılacak olan yollarımız açılıyor, akabinde yollarımız asfaltlanacak. Kapalı Pazar yerimiz yapılacak. Çalışmalarda emeği geçen Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.