SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Kızılay’ı 155 Yaşında

Türk Kızılayı Korkuteli Şube Başkanı Süleyman Tunç, Türk Kızılay’ının 155. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. Başkan Tunç, Türk Kızılay’ının kuruluş tarihinden bugüne yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2023 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2023 10:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.korkutelimanset.com
Türk Kızılay’ı 155 Yaşında

YARDIMA İHTİYACI OLANLARIN YANINDA

Başkan Tunç açıklamasında; “11 Haziran 1868 tarihinde “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” ismiyle kurulan ve Cumhuriyet döneminde adı “Türk Kızılay Derneği” olarak değiştirilen Türk Kızılay, kurulduğu günden bu yana savaşta, barışta ve doğal afetlerde milletimizin yanında olduğu gibi, hiçbir din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm dünyada yardıma muhtaçlara da elini uzatmaktadır. Dünyanın her yerinde aktif görev yapan Türk Kızılay; ırk, din, dil ayrımı yapmadan, yoksulların, muhtaçların ve yardıma ihtiyacı olanların yanında olmakta ve bu çalışmalarla Türk Milleti’ni de en güzel şekilde temsil etmektedir.

ÜLKEMİZİN YÜZ AKI OLMUŞTUR

Türk Kızılay; kuruluşundan bu yana, milletin yardımlaşma ve dayanışma gücünü harekete geçirerek insani değerlerin güçlenmesine, insanlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına büyük emek vermiştir. Türk Kızılay; sınır tanımayan faaliyetleri dolayısıyla, hem uluslararası yardım kuruluşları arasında güvenilirliği ve itibarıyla ön plâna çıkmış hem de milletimizin gönlünde önemli bir yer edinerek, ülkemizin yüz akı olmuştur. Dünya barışına katkı sağlayan, insanlık adına hizmetlerini sürdüren Türk Kızılay’ının her geçen gün büyüyüp gelişerek, kendini yenileyerek, ihtiyaç sahiplerine en iyi hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını devam ettireceğine inanıyorum.

155. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM

Aziz Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılay; üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmekte ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve muhtaçlarının da gönlünde taht kurmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, felaketlerden ve savaşlardan uzak barış ve huzur dolu yarınlarda hep birlikte var olabilmek ümidiyle, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu ulvi görevi üstlenen Türk Kızılay’ının değerli çalışanları ile gönüllülerinin 155. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.” İfadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.